14 zdravotných problémov, ktoré jednoducho vyliečite cesnakom.

Cesnak nájdeme v celej rade zoznamov superpotravín. Je to úžasná potravina, ktorej liečebná história siaha do dávnej minulosti. Pozrite sa, kde všade vám môže cesnak pomôcť.

1. Vysoký krvný tlak
Kardiovaskulárne choroby majú za následok veľké množstvo úmrtí. Vysoký krvný tlak je jedným z najväčších faktorov, ktoré prispievajú k srdcovým ochoreniam. Pravidelná konzumácia cesnaku môže prispieť k zníženiu vysokého krvného tlaku.

2. Vysoký cholesterol
Ukázalo sa, že cesnak zníži hladinu LDL cholesterolu. Okrem toho môže znížiť hladinu triglyceridov, ktorých vysoká hladina prispieva k celej rade srdcových ťažkostí.

3. Strata vlasov
Pre mnoho ľudí je prekvapivé, že cesnak môže pomôcť pri vypadávaní vlasov. Cesnak obsahuje allicín, čo je zlúčenina síry. Pripravte si zmes cesnaku a oleja, ktorú môžete vmasírovať do pokožky hlavy. Ak sa obávate zápachu, následne si umyte vlasy šampónom.

4. Akné
Mohol by cesnak skutočne vyčistiť akné? Cesnak je vynikajúce prírodné liečbou akné. Zabíja baktérie, má silné protiplesňové, antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti.

5. Chrípka
Cesnak obsahuje látky, ktoré podporujú našu imunitu. Ak máte problém s chuťou cesnakového čaju, pridajte do neho trochu zázvoru alebo medu.

Pokračovanie článku na druhej strane >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*