6 vážnych rizík konzumácie cukru, o ktorých má každý právo vedieť!

Cukor je zložka, ktorá sa nachádza v oveľa väčšom množstve potravín, než si myslíte. Má schopnosť urobiť jedlá a pokrmy oveľa príjemnejšími, a preto oveľa ľahšími a návykovými. Bohužiaľ, cukor nie je pre telo vôbec tak prospešný, ako dokáže rozmaznávať chuťové poháriky.

Môže spôsobiť poškodenie, ktoré vedie k závažným chronickým ochoreniam. Tu je 6 hlavných rizík nadmernej konzumácie cukru.

1) Závislosť

Priznajme si, že keď hovoríme o závislosti, väčšina z nás si ju okamžite spája s nebezpečnými drogami. V skutočnosti je cukor rovnako návykový, ak nie horší, ako najznámejšie nelegálne drogy. Čím viac ho užívate, tým je túžba silnejšia a horšia.

2) Obezita
V skutočnosti neexistuje nič také, ako jesť cukor s mierou, pretože aj keď ho zjete malé množstvo, prispieva k spusteniu nezdravých procesov v tele, čo najčastejšie vedie k obezite.

3) Nedostatok chrómu: Telo potrebuje chróm na obeh cukru v krvi, pretože ho musí rozložiť. Ak skonzumujete príliš veľa cukru, cukor v podstate spotrebuje všetok chróm a vznikne jeho nedostatok, po ktorom už telo nebude schopné regulovať správny obeh cukru v krvi.

4) Predčasné starnutie
Ak sa chcete vyhnúť vzniku vrások a škvŕn na pleti a oddialiť ich, v prvom rade musíte zo svojho jedálnička vylúčiť cukor. Veď príliš veľa cukru vedie k skorým príznakom starnutia.

5) Mastná pečeň
Fruktóza je typ sacharidu obsahujúci cukor, ktorý sa spracováva len v pečeni. Ak budete jesť príliš veľa cukru, pečeň nebude schopná udržať krok s veľkým množstvom prijatého cukru, čo povedie k tukovej degenerácii.

6) Diabetes: Hneď ako skonzumujete cukor, hladina cukru v krvi sa okamžite zvýši a spôsobí nerovnováhu. To spôsobí náhly vzostup hladiny inzulínu, ktorá sa tiež zvýši. Časté náhle vzostupy vyčerpávajú pankreas a znižujú produkciu inzulínu, ako aj citlivosť buniek na inzulín. To môže ľahko viesť k cukrovke.

Vyberte si zdravie a postupne, ale vytrvalo odstraňujte cukor zo svojho jedálnička.
Written By
More from redakcia
Žena má ohromujúce výsledky potom, ako každý deň konzumovala kurkumu!
Kurkuma je skutočne zázračný liek Existuje produkt, ktorý si zaslúži označenie “superpotravina”,...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *