7 signálov toho, že máte nedostatok vitamínu D. Toto by ste nemali brať na ľahkú váhu.

Vitamín D je veľmi dôležitý článok celého ľudského tela a jeho nedostatok môže spôsobiť vážne zdravotné problémy. Vitamín D je všeobecne braný ako vitamín zdravých a naozaj silných kostí, pretože napomáha k ich správnemu vývoju…

Okrem toho vitamín D tiež posilňuje imunitu a znižuje riziko vzniku rakoviny. Často sa však zabúda na to, aký dôležitý je. Nielenže nám pomáha rôznym chorobám predchádzať, v istých prípadoch dokáže príznaky aj neutralizovať.

Ak sa teda ľudské telo stretáva s nedostatkom vitamínu D, prvé čo býva ohrozené, sú práve kosti. Deje sa to najmä u detí. Lenže toto nie sú jediné problémy, ktoré kvôli nedostatku vitamínu D nastanú. Vitamín D totiž pôsobí aj ako prevencia proti hypertenzii, diabetu typu 1 a 2 a tiež proti roztrúsenej skleróze.

Preto sme si pre vás pripravili 7 znakov, vďaka ktorým spoznáte, či nemáte vitamínu D nedostatok:

1) Svalová slabosť a bolesť

Intenzita slabosti a bolesti môže byť rôzna. Od veľmi miernej až po neznesiteľné kŕče. Čím menej vitamínu D máte, tým je bolesť väčšia a väčšia. Nedostatok tohto vitamínu v skutočnosti znamená pomalšie svalové kontrakcie a slabšie pohyby svalov.

Pokračovanie článku na druhej strane>

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*