Ak máte takýto krk, hrozí vám veľké nebezpečenstvo, mali by ste o tom vedieť!

Je bežné, že mnohí ľudia nedokážu rozlíšiť slnečnú alergiu od vyrážky z tepla, hoci existuje niekoľko príznakov, ktoré môžu tieto dva stavy celkom odlišovať.

  • Vyrážka z tepla:

Vyrážka z tepla sa objaví, keď sa potíte, pretože vtedy sa upchávajú potné žľazy. Horúčavová vyrážka sa prejavuje ako množstvo drobných, priehľadných pľuzgierov vystupujúcich z kože. Tie zvyčajne zmiznú po 1-2 dňoch. Ľahko sa ich zbavíte studenou sprchou, nosením dobre vetraného oblečenia a dôkladným oprašovaním oblastí tela, ktoré sa veľmi potia.

  • Alergia na slnko:

Nie je to nič iné ako alergická reakcia na slnečné svetlo. Alergia na slnko spôsobuje červené škvrny na tele v miestach, kam dopadá slnko, ale nezriedka sa objavujú aj na miestach zakrytých oblečením. Náplasti môžu spôsobovať svrbenie a bolesť. Príznaky slnečnej alergie zahŕňajú bolesť hlavy, nevoľnosť, vracanie a niekedy aj závraty.

V závažných prípadoch môže dôjsť k anafylaktickému šoku a v takom prípade okamžite vyhľadajte lekársku pomoc. Ak sa anafylaktický šok nelieči včas, môže viesť k život ohrozujúcim stavom.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi a známymi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*