Chcete mať belšie zuby alebo sa zbaviť opuchov nôh? Potrebujete len túto zeleninu!

Chráni naše telo a posilňuje jeho imunitný systém. Na rozdiel od iných druhov zeleniny, obsahuje rekordné množstvo vitamínu C a preto je vhodná aj ako prevencia pred prechladnutím.

Na čo všetko sa dá použiť biela kapusta:
Opuchy

Pokiaľ máte opuchnuté nohy alebo inú časť vášho tela, aplikujte na ňu kapustový list. Urobte to ešte pred spaním a do rána opuch ustúpi.

Štítna žľaza

Pri zníženej funkcii štítnej žľazy si prikladajte kapustové listy na vašu šiju a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie.

Úbytok na váhe

Kapusta je chutnou, výdatnou a nekalorickou potravinou. Okrem nízkeho obsahu kalórií, je bohatá na vitamíny a vlákninu. Takže, ak chcete schudnúť, jedzte kapustu. Pripomíname, že pritom by ste mali jesť viac potravín alebo výživových doplnkov obsahujúcich jód.

Zuby

Vedci dokázali, že ľudia, ktorí pravidelne konzumujú kapustu, majú belšie zuby. To je skutočne dobrý dôvod prečo by sme mali jesť častejšie kapustu.

Krvný tlak

Draslík obsiahnutý v kapuste posilňuje srdce, cievy a zlepšuje krvný obeh.

Dojčenie

Ženy, ktoré dojčia by si mali na noc do podprsenky vložiť kapustové listy. Pomôže to znížiť nepohodlie a odstrániť bolesť pŕs počas tohto náročného obdobia.

Obličky

Lekári odporúčajú konzumovať väčšie množstvo kapusty tým ľuďom, ktorí trpia ochorením obličiek. Vďaka draselným soliam, ktoré kapusta obsahuje, sa prebytočné tekutiny dostávajú z tela von rýchlejšie.

Kapusta nestráca svoju užitočnosť ani v šalátoch či v čerstvo vylisovanej šťave. Najlepšie však je v surovej forme, pretože tepelnou prípravou stráca niektoré zdraviu prospešné vlastnosti. To sa ale netýka kyslej kapusty, to si zachováva všetky vitamíny a stopové prvky.

Zdieľajte tento užitočný článok aj s ostatnými na Facebooku.

Written By
More from redakcia
Lekári sú ohromení: Táto rastlina zabíja najobávanejšie baktérie!
Levanduľa, ktorá je bohatá na éterické oleje, sa najčastejšie plní do malých...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *