Keď sa dozviete, prečo babičky vždy skladovali cesnakové šupky, začnete to robiť tiež.

Je úžasné, aké lieky pre nás príroda pripravila. Bohužiaľ, nie vždy o tom máme dostatok vedomostí a radšej siahame po rýchlo pôsobiacich prostriedkoch. Nemali by sme zabúdať na dary prírody, ktoré môžu zlepšiť naše zdravie, celkový stav organizmu a v neposlednom rade aj náš vzhľad.

Dnes vám povieme o cesnakových šupkách. Obsahujú jedinečnú látku – bioflavonoid kvercetín, ktorý je známy svojím účinkom proti starnutiu. Patrí do vzácnej skupiny vitamínov P, posilňuje regeneráciu tkanív a chráni telo pred toxínmi.

Ako konzumovať cesnakovú šupku
Liečivý extrakt

Uistite sa, že na šupkách nie sú žiadne stopy po škodcoch, že sú čisté a lesklé. Najprv sa musia vysušiť a potom pomlieť na prášok pomocou mlynčeka na kávu. Pomleté plevy preložte do sklenenej nádoby s uzatvárateľným vekom.

Extrakt pripravíte tak, že 1 PL prášku zalejete 250 ml vriacej vody, prikryjete a necháte odstáť cez noc. Rozdeľte nápoj na polovicu a vypite ho celý počas dňa. Tento postup praktizujte 1 mesiac, potom si dajte 10 dní prestávku a zopakujte ho znova. Pomôže vám normalizovať činnosť obličiek, srdca, posilniť imunitu, odstrániť toxíny a omladiť.

Čínska homeopatická medicína

Vďaka cesnakovým šupkám bol elixír mladosti známy v Číne už pred 5000 rokmi, ako o tom svedčia staré hlinené tabuľky, ktoré sa tu našli.

Recept

Pite 4 poháre denne podľa nasledujúceho harmonogramu: muži od 10. do 20. dňa v mesiaci a ženy od 20. do 30. dňa v mesiaci. 1-2 mesiace.

Prášok proti hnačke

Rozomletá šupka dokáže rýchlo odstrániť tráviace ťažkosti.

Zastavenie silnej hnačky: 1 čajová lyžička prášku s ľubovoľným množstvom vody. Buďte však opatrní, pretože dlhodobá konzumácia šupiek môže viesť k zápche.

Kontraindikácie

Šupky cesnaku by nemali konzumovať tehotné a dojčiace ženy, ako aj deti do 12 rokov. Opatrní by mali byť aj ľudia trpiaci cukrovkou, nízkym krvným tlakom a chronickými tráviacimi ochoreniami.

Dúfame, že vaša ďalšia dávka cesnakových šupiek neskončí v koši, ale bude uložená na kuchynskej poličke.

Tento skvelý produkt z prírody by nemal zostať bez povšimnutia ani vašej rodiny, preto sa s nimi podeľte o túto dôležitú informáciu!

Written By
More from redakcia
4 triky s praním, ktoré veľa ľudí nepozná!
Priznajme si, že málokto z nás má rád domáce práce. Ale po...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *