Koniec cholesterolu a triglyceridov: Lacný nápoj, ktorý čistí tepny a chráni srdce!

Vysoké hladiny cholesterolu a triglyceridov v krvi môžu viesť k zvýšenému krvnému tlaku a závažným kardiovaskulárnym ochoreniam. Z tohto dôvodu odborníci odporúčajú zdravú výživu, ale aký nápoj podľa štúdií pomáha znížiť vyššie uvedené?

Zelený čaj vďaka svojim vlastnostiam dokáže znižovať vysokú hladinu cholesterolu a zvýšenú hladinu triglyceridov, ktoré môžu spôsobiť aterosklerózu a srdcové ochorenia, pretože sú hlavnými zložkami telesného tuku a umožňujú obojsmerný transport tukovej glukózy z pečene.

Tento nálev bohatý na vitamíny A, C a E, minerály, ako je fluorid alebo zinok, je známy svojím vysokým obsahom antioxidantov, ale je aj bohatým zdrojom katechínov, látky, ktorá pomáha zastaviť vstrebávanie zlého cholesterolu v črevách a zároveň urýchľuje spaľovanie tukov.

Antioxidanty v zelenom čaji znižujú oxidáciu cholesterolu a chránia tepny, pričom pomáhajú vylučovať tekutiny vďaka jeho močopudným schopnostiam, ktoré môžu výrazne znížiť krvný tlak a dokonca vyvolať závraty a mdloby.

Jeho hlavnou účinnou látkou je kofeín, ktorý je známym stimulantom. Kofeín v mozgu blokuje inhibičný neurotransmiter nazývaný adenozín. Zelený čaj však obsahuje aminokyselinu L-theanín, ktorá je schopná prechádzať cez hematoencefalickú bariéru.

Kombinácia týchto dvoch zložiek je obzvlášť účinná pri zlepšovaní funkcie mozgu. Mnohí ľudia uvádzajú, že majú viac energie a sú oveľa produktívnejší, keď pijú zelený čaj v porovnaní s kávou.

Začleňujete ho do svojej každodennej rutiny?

Written By
More from redakcia
Super recept na langoš od mojej tety: Odporúčam vyskúšať!
Ingrediencie na 4 veľké porcie: 300 g hladkej múky 100 g polohr.múky...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *