Kurkuma lieči lepšie ako mnohé lieky! Verte, že lekáreň tak skoro neuvidíte!

Málokto vie, že v minulosti sa kurkuma používala len ako korenie. Liečivé vlastnosti tohto korenia sa objavovali len pomaly, počas tisícročí. V súčasnosti je kurkuma známa a používaná v mnohých oblastiach života.

Pre našich milých čitateľov sme zozbierali 14 dôvodov, prečo sa kurkumu oplatí používať každý deň. Ako sa dá kurkuma využiť na liečebné účely?

1. Táto tekutina, známa aj ako zlaté mlieko, je jedným z najúčinnejších prostriedkov na liečbu kĺbov.

Príprava nápoja je veľmi jednoduchá: Potrebujete dve polievkové lyžice kurkumy, pohár mlieka a pohár vody.

Kurkumu nasypte do vody a varte 10 minút. Mali by ste získať kašovitú hmotu, ktorú môžete skladovať v chladničke až mesiac. Prevarte mlieko a pridajte lyžicu tejto zmesy. Vypite ju.

2. Tablety s obsahom kurkumy sa predpisujú na psoriázu, ich účinnosť je pomerne vysoká.

Pred nákupom takýchto tabliet v lekárni je vhodné skontrolovať či výrobok neobsahuje nejaké prísady. Prípravky obsahujúce 95 % výťažku z kurkumy môžu zmierniť príznaky psoriázy. Denne sa odporúča prijať 1,5-3 gramy výťažku z kurkumy.

3. Pri konzumácii s karfiolom je kurkuma skvelým pomocníkom pri prevencii rakoviny prostaty. Upečte malý karfiol a pridajte lyžicu kurkumy.

4. Kurkuma je tiež veľmi účinná pri liečbe ťažkej anémie. Na tento účel zmiešajte štvrtinu čajovej lyžičky kurkumy s čajovou lyžičkou medu. Užívajte každé ráno pred jedlom.

5. Pre tých, ktorí trpia cukrovkou, je kurkuma požehnaním, pretože táto bylina znižuje hladinu cukru v krvi a zabraňuje obezite. Ak máte pokročilú cukrovku, mali by ste konzumovať ¾ čajovej lyžičky kurkumy trikrát denne pred jedlom.

6. Kurkuma je tiež skvelý germicíd. Priložte trochu tohto korenia na ranu alebo reznú ranu a urýchlite proces hojenia.

7. Konzumácia čajovej lyžičky kurkumy denne môže zabrániť rakovine prsníka.

8. Kurkuma tiež pomáha telu zbaviť sa odpadových látok a toxínov. Je veľmi zdravé vypiť večer pohár mlieka so štipkou kurkumy a lyžicou medu.

9. Bolesť hrdla je častým problémom počas chladných ročných období. Málokto však vie, že kurkuma vám ju môže pomôcť prekonať. Na tento účel zmiešajte čajovú lyžičku soli a pol čajovej lyžičky kurkumy v pohári vlažnej vody. Pravidelne si touto tekutinou oplachujte hrdlo.

10. Kurkuma je vynikajúci protizápalový a antiseptický prostriedok a môže sa účinne používať pri popáleninách. Na tento účel pripravte zmes aloe vera a kurkumy. Zmiešajte uvedené zmesi v rovnakom pomere a výslednú kašovitú hmotu naneste na postihnuté miesto. Nechajte v rane niekoľko hodín.

11. Na abscesy a vriedky zmiešajte rovnaké množstvo kurkumy a masla a túto pastu naneste na pokožku.

12.Kurkumu používajú aj kozmetičky, dajú sa z nej totiž vyrobiť vynikajúce masky, ktoré regenerujú problematickú pleť, vyhladzujú drobné vrásky a sťahujú rozšírené póry.

Rozmaznávajte svoju pleť sami a pripravte si nasledujúcu masku s kurkumou a ovsenými vločkami. Zmiešajte pol čajovej lyžičky kurkumy a polievkovú lyžicu ovsených vločiek, pridajte trochu vody. Naneste masku na tvár, nechajte ju pôsobiť 10 minút a zmyte ju vlažnou vodou.

13. Silných bolestí hlavy sa môžete zbaviť zmiešaním štipky kurkumy v pohári teplého mlieka a jej vypitím. Vyskúšajte túto metódu namiesto užívania tabletiek proti bolesti hlavy.

14. Kurkuma je jednou z látok, ktorú môžete použiť na chudnutie. Prevarte pol litra vody, potom ju odstavte z ohňa a primiešajte 3 polievkové lyžice čierneho čaju, štipku škorice, 3 kúsky zázvoru, polievkovú lyžicu kurkumy a čajovú lyžičku medu. Dôkladne premiešajte a po vychladnutí sceďte a pridajte do pol litra netučného kefíru. Jedzte ho namiesto raňajok alebo dokonca na večeru.

Nezabudnite sa o tieto užitočné informácie podeliť so svojimi priateľmi, pravdepodobne ich niektoré z nich tiež zaujmú.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*