Liečivá zmes na artritídu, cholesterol, bolesti žalúdka a 8 ďalších chorôb!

Med so škoricou má pre ľudský organizmus mnoho prospešných vlastností, o ktorých väčšina ľudí nevie, a bojuje proti mnohým chorobám.

Med má osobitné miesto v každej kultúre a môže sa používať pri mnohých ochoreniach a kombinácia medu a škorice sa používa v tradičnej čínskej medicíne už mnoho storočí a liečia sa ňou milióny ľudí, pretože škoricový éterický olej a enzým, ktorý produkuje peroxid vodíka v mede, sú dve “antimikrobiálne” zložky, ktoré majú schopnosť zastaviť rast baktérií a plesní.

Choroby a ochorenia, ktoré môže liečiť škoricový med
 • Ochorenia srdca

Z medu a práškovej škorice pripravte pastu. Môžete ho pravidelne konzumovať na raňajky s kúskom chleba. Znížite tak hladinu cholesterolu v tepnách a predídete infarktu.

 • Artritída

V pohári teplej vody zmiešajte dve polievkové lyžice medu a čajovú lyžičku škorice a konzumujte ráno a večer. Pravidelnou konzumáciou tohto nápoja sa dá vyliečiť chronická artritída.

 • Infekcia žlčníka

V pohári teplej vody zmiešajte dve polievkové lyžice škoricového prášku a čajovú lyžičku medu a konzumujte každý deň. Týmto spôsobom zničíte zárodky v žlčníku.

 • Cholesterol

Zmiešajte dve polievkové lyžice medu a tri čajové lyžičky škorice v šálke čaju. Po vypití tohto nápoja by mala hladina cholesterolu klesnúť o 10 % v priebehu dvoch hodín.

 • Prechladnutie

Ak trpíte prechladnutím, konzumujte tri dni polievkovú lyžicu medu s ¼ čajovej lyžičky škorice. Vylieči bežné prechladnutie, chronický kašeľ a upchatie nosa.

 • Bolesť žalúdka a vredy

Med so škoricou vylieči bolesti žalúdka. Pravidelne ho konzumujte, aby ste vyriešili svoje problémy s vredmi.

 • Imunitný systém

Každodenné užívanie medu a škoricového prášku posilňuje imunitný systém a chráni telo pred baktériami a vírusmi.

 • Chrípka

Lekári zistili, že med obsahuje prírodnú zložku, ktorá ničí vírusy a chráni telo pred chrípkou.

 • Úbytok hmotnosti

Zmiešajte med a škoricu v pohári vriacej vody. Konzumujte ho každé ráno nalačno, pol hodiny pred raňajkami. Pri pravidelnom používaní vám tento nápoj pomôže schudnúť.

 • Akné

Zmiešajte med s trochou škorice. Túto pastu naneste na akné pred spaním a nasledujúce ráno oblasť opláchnite.

 • Vypadávanie vlasov

Tí, ktorí trpia plešatosťou alebo vypadávaním vlasov, by mali zmiešať polievkovú lyžicu olivového oleja, polievkovú lyžicu medu a čajovú lyžičku škorice v prášku. Túto zmes naneste na pokožku hlavy a nechajte ju pôsobiť 15 minút.

Written By
More from redakcia
Suchý kašeľ, potenie, bolesť hrdla, rýchly tep srdca? To je to, čo je s vami naozaj zlé!
Meniace sa podmienky prostredia a oslabený imunitný systém v dôsledku stresu a...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *