Mám 78 rokov a u lekára som nebol takmer 50 rokov! Poznajte toto tajomstvo…

Niektoré cenné rastliny často považujeme za burinu. Aj tá najdivokejšie vyzerajúca tráva môže byť tou najcennejšou bylinou. Mám 78 rokov a u lekára som nebol takmer 50 rokov.

Používam veľa byliniek, pretože mám alergiu na antibiotiká, takže moje telo neprijíma veľa liekov. Začal som sa učiť o bylinkách ako o náhrade. Teraz budem hovoriť o úžasných účinkoch lopúcha obyčajného. Odporúča sa na liečbu mnohých ochorení v starobe.

Čerstvá šťava vylisovaná z listov a koreňa má antibiotické vlastnosti, ale je aj účinným protizápalovým, imunitným regulátorom a prostriedkom na čistenie krvi. Lopúch je tiež veľmi účinný proti odolným vyrážkam, akné a ekzémom.

Polievkovú lyžicu nasekaného lopúcha zalejte 2 šálkami vriacej vody. Nechajte ju chvíľu odstáť a keď trochu vychladne, umyte ňou problematické miesto.

Ak používate koreň lopúcha, mali by ste postupovať takto. Namočte polievkovú lyžicu sušeného koreňa lopúcha do 1 šálky prevarenej vody na 3 hodiny a potom ju sceďte.

Táto bylina je prospešná aj pri liečbe cukrovky. Ak sa používa na liečbu rakoviny, použite len korene, ktoré ešte nekvitli. Liečba trvá 21 dní a opakuje sa na jeseň. Pite lopúchovú a mrkvovú šťavu v pomere 1:5, 100 ml trikrát denne, 20 minút pred hlavnými jedlami.

Čerstvý koreň lopúcha možno použiť aj na výrobu masti. 100 g nasekaného koreňa lopúcha zalejte 200 ml oleja. Nechajte ho namočený cez noc a na druhý deň varte 15 minút na miernom ohni. Nechajte vychladnúť a potom preceďte. Masť pomáha hojiť rany a tiež skrášľuje pokožku.

Podeľte sa o tento príspevok aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Dokonalá roláda z nepodareného koláča: Tento lahodný recept si obľúbite!
Ingrediencie: 1 čokoládový koláč 1 šálka mlieka 1/2 šálky horkej čokolády, rozpustenej...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *