Masírujte tento bod na čele. Čo sa stane potom, je neuveriteľné!

Existuje veľké množstvo masážnych techník, ktoré používame najmä na uvoľnenie tela. Väčšina z nich je prospešná pre naše zdravie a mnohé z nich nám pomáhajú cítiť sa lepšie. Problémom však je, že si to vyžaduje veľa voľného času, peňazí a pomoc odborníkov.

Máme pre vás však jeden tip, ktorý má podobne blahodarné účinky a nemusíte nikam chodiť, môžete to robiť v pohodlí domova.
Pravdepodobne ste už mali potrebu masírovať oblasť medzi obočím. Či už to bolo podvedome alebo zámerne. Vedzte, že vaše inštinkty vás nesklamali.

Masáž tejto oblasti zlepšuje koncentráciu, znižuje napätie, zbavuje bolesti hlavy a uvoľňuje oblasť okolo očí, najmä ak máte prácu, ktorá vyžaduje neustále sledovanie monitora počítača.

Podľa starovekej čínskej medicíny masírovanie tohto bodu zlepšuje aj vašu intuíciu.

Ako na to?

Jednoducho zľahka zatlačte na bod medzi obočím a pohybujte prstom zhora nadol po ploche asi 3 cm. Na toto miesto by ste mali vyvíjať tlak približne 45 až 60 sekúnd.

Výsledok

Na výsledok nebudete musieť dlho čakať. Odborníci vysvetľujú, že tento postup aktivuje oblasť mozgu, ktorá pomáha znižovať nervové napätie v celom tele. Zlepšuje tiež vzhľad pokožky, najmä v oblasti okolo očí a čela, a pomáha pri regeneračných procesoch.

Ak máte pocit, že sú vaše oči unavené alebo pociťujete únavu, bolesť hlavy, viete, čo máte robiť.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi a rodinou:).
Written By
More from redakcia
Jablkovo-vajíčková diéta: Ak vás ešte stále trápia kilá navyše, poďme do toho!
Nie je žiadnym prekvapením, keď nám počas sviatkov pribudne pár kíl navyše....
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *