Máte 50 rokov? Začnite jesť tieto semená a telo sa vám za ne poďakuje!

Ste žena vo svojich päťdesiatich rokoch? Začnite pravidelne jesť aspoň tri polievkové lyžice  tekvicových semien. Prečo? Pozrite sa, čo žena v svojich rokoch potrebuje a čo toto semeno obsahuje.

Dýňové semená majú bohaté zloženie. Nájdeme v ňom veľa vitamínu E a vlákniny. Sú bohatým zdrojom zinku. Obsahujú tiež dobré pre nás omega-3 a fytosteroly. Okrem toho v nich nájdeme vápnik, železo, horčík, fosfor, draslík a sodík. Tiež niacín, kyselina listová, vitamín A, K alebo C. To všetko má veľký vplyv na naše telo.

Výhody konzumácie tekvicových semien

  1. Posilňujú kosti, vlasy a nechty
  2. Oddiaľujú procesy starnutia pokožky
  3. Bojujú proti voľným radikálom
  4. Zabraňujú poklesu nálady
  5. Zlepšujú metabolizmus
  6. Posilňujú imunitu
  7. Zabraňujú ateroskleróze

Čo potrebuje žena po 50tke?

Žena v 50-tych rokoch sa mení. Transformácia trvá dlhú dobu, pretože vo vašom tele sa od 20 rokov odohrávajú zmeny. Pomaly sa začína znižovať pevnosť kože v dôsledku zmiznutia kolagénových vlákien (vrátane vitamínu E obsiahnutého v tekvicových semenách). Avšak po päťdesiatich rokoch si to veľmi všimnete a spôsobuje to najmä psychické nepohodlie. Okrem toho sa spomaľuje váš metabolizmus ešte viac a odráža sa to na vašej postave. Chudnutie môže byť tiež pre vás čoraz ťažšie.

Toto je tiež obdobie, v ktorom vstupujete do menopauzy. Zvyčajne je to 45-50. roku života. To môže súvisieť s výkyvmi nálady spôsobenými hormonálnymi problémami. Semená tekvice pomáhajú stabilizovať tieto výkyvy a zlepšujú náladu. Vďaka tomu len zriedka zažijete depresiu alebo podráždenosť typickú pre toto obdobie života.

Pokračovanie >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*