Máte črevné ťažkosti? Zabudnite na prášky alebo rôzne diéty, funguje niečo úplne iné!

  • 1 pohár čistej vody,
  • 1 lyžica medu,
  • 1 lyžica chia semienok,
  • 1 lyžica ľanových semienok,
  • 1 jablko.

Príprava nápoja je veľmi jednoduchá. Budete k tomu potrebovat dobrý mixér. Jablko zbavte jadra, nakrájajte na kúsky a dajte do mixéru. Rozmixujte ho. Potom pridajte aj ostatné ingredience a všetko dobre premixujte. Pite každé ráno nalačno, abyste dosiahli prečištenie svojich čriev. Nápoj vám tiež pomôže zrýchliť metabolismus.

Aké je tajomstvo nápoja?

Tajemstvo sa skrývá v použitých surovinách. Med má antibakteri álne účinky a zabraňuje infekciám. Tieto účinky sú tiež prevenciou rakoviny hrubého čreva. Chia semienka sú bohatým zdrojom vlákniny. A vláknina je pre zdravie čriev veľmi dôležitá. Naviac obsahuje omega-3 mastné kyseliny, antioxidanty a vitaminy. Taktiež jablká sú zdrojom vlákniny a mnohých ďalších vitamínov, ktoré podporují trávenie.

Nápoj doplňte zdravou životosprávou

Už na začiatku sme naznačili, že pre zdravie čriev je toho potrebné urobiť viac. Začnite napríklad tak, že vynecháte fast food, sladkosti, biele pečivo (alespoň na čas), a samozrejme tiež alkohol, cigarety  a kávu. Pokiaľ k tomu pridáte ešte trochu pohybu, môžete se nielen zbaviť črevných ťažkostí ale dosiahnuť aj lepšej postavy!