Nie každý vie, že drieň je skutočným záchrancom pri mnohých ochoreniach!

Tieto bobule sú mimoriadne nízkokalorické – 100 g obsahuje len 40 kalórií! Nie každý však vie, že drieň je skutočným záchrancom pri mnohých ochoreniach.

Plody prispievajú k zníženiu hladiny krvi, posilňujú cievy, imunitu a pomáhajú aj pri zhoršenej fáze hemoroidov.

Pozitívne účinky drieňa na telo
  • Posilnenie imunity

Na ochranu pred skorým prepuknutím chrípky pomôže drieň obyčajný. Vďaka vysokému obsahu vitamínu C zvyšuje ochranné funkcie organizmu. Ak chcete byť vždy fit, mali by ste denne skonzumovať 1/2 šálky červených bobúľ. Desaťdňová kúra z jedenia drieňa bude mimoriadne účinná.

  • Urýchľuje metabolizmus

Tí, ktorí chcú schudnúť, by mali venovať pozornosť tomuto bobuľovitému ovociu. Pektíny obsiahnuté v bobuliach prispievajú k vylučovaniu kyseliny šťaveľovej a kyseliny močovej z tela.

  • Odstraňuje črevné a žalúdočné problémy

Drieň je jednoducho nevyhnutný pre tých, ktorí trpia problémami s tráviacim systémom. Ak chcete upraviť činnosť čriev a žalúdka, doprajte si pred každým jedlom 10-12 bobúľ drieňa.

Drieň je jednoducho nevyhnutný pre tých, ktorí trpia problémami s tráviacim systémom. Ak chcete upraviť činnosť čriev a žalúdka, doprajte si pred každým jedlom 10-12 bobúľ drieňa.

  • Cukrovka

Lekári odporúčajú, aby ľudia trpiaci cukrovkou pravidelne konzumovali šťavu z drieňa. Tento nápoj účinne znižuje hladinu cukru v krvi. Liečba by sa mala začať dávkou 50 g 30 minút pred jedlom. Postupne musíte zvýšiť množstvo vypitej šťavy na 200 gramov.

  • Na ošetrenie problematickej pokožky

Tí, ktorí trpia akné a čiernymi bodkami, by mali denne skonzumovať 100-200 gramov drieňa. Veľmi skoro zistíte, že vaša pleť je čistejšia a zdravšia. Drieň pomáha aj pri ekzémoch. V tomto prípade musíte používať nielen bobule, ale aj šťavy a odvar z tohto ovocia.

  • Hemoroidy

Lekári v tomto prípade odporúčajú používať bobule spolu s jadierkami. Kôstky drieňa totiž obsahujú 34 % rastlinných olejov, ktoré majú baktericídny a protizápalový účinok. Tieto vlastnosti sú jednoducho potrebné na zastavenie hemoroidov.

Kôstky pomáhajú zmierniť opuch, bolesť a odstrániť začervenané hemoroidy. Najjednoduchšou metódou liečby je zjesť 15 plodov denne spolu s kôstkami.

  • Pri prechladnutí, chrípke a bolestiach hrdla

Šťava alebo odvar z tohto ovocia je najlepším prírodným antipyretikom. Dokonca aj džem z drieňa je dokonalým bojovníkom s bolesťami hrdla.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*