Podľa ruskej bylinkárky, majú tieto bylinky 1000-krát väčšiu hodnotu ako lieky!

Neexistuje bylinka, ktorú by Ruska Elena Fiodorovna Zajcevová nepoznala, keďže táto renomovaná naturopatka počas rokov katalogizovala viac ako 1 100 rôznych bylín, takže vie, na čo sú tieto užitočné rastliny dobré.

Dokonca školí lekárov a nemocničné sestry a učí ich, ako pripraviť účinné lieky z prírodnej lekárne.

 • Pozrime sa teraz, ktoré bylinky sú podľa Eleny najobľúbenejšie a najúčinnejšie!
 1.  Koreň estragónu: Táto bylina sa nachádza takmer v každej záhrade a často ju považujeme za burinu, má však skvelé liečivé vlastnosti a niet divu, že ju väčšina domácich zvierat rada žuje. Odvar z koreňa rastliny dokáže zmierniť opuchy, problémy s močovými cestami, pomáha predchádzať vzniku obličkových kameňov, ale chráni aj pred črevnými poruchami, pľúcnymi chorobami, vysokým krvným tlakom a zmierňuje problémy s kĺbmi.
 2. Koreň púpavy
  Pitím odvaru z koreňa môžete znížiť pravdepodobnosť vzniku anémie a pomáha tiež predchádzať rakovine žalúdka a pečene, zápalom štítnej žľazy a bolestiam kĺbov.
 3. Koreň lopúcha
  Podľa Eleny Fiodorovny je čaj z koreňa lopúcha alebo výťažok z neho vynikajúci na zmiernenie príznakov u ľudí trpiacich rakovinou, ale je vhodný aj pre diabetikov, zmierňuje dýchacie ťažkosti, reguluje krvný obeh, čím chráni telo pred chorobami obehového ústrojenstva. Pomocou čaju z koreňov lopúcha sa môžete zbaviť hepatitídy C po 2-3 mesiacoch.

Pozrime sa, čo dokážu!

 • liečia obličkové kamene
 • zmierňujú ekzém
 • zmierňujú príznaky žalúdočných vredov
 • zmierňujú popáleniny

Elena hovorí, že koreň lopúcha treba na jar vykopať, dôkladne umyť, potom vysušiť a pomlieť. Na prípravu odvaru budete potrebovať dve šálky vriacej horúcej vody, do ktorej vložte čajovú lyžičku koreňa, varte 10 minút a potom nechajte 2 hodiny odstáť.

Potom čaj sceďte a vypite pol šálky 15 minút pred jedlom.

Jeden týždeň sa odporúča piť čaj z koreňa lopúcha, ďalší týždeň sa pripravuje rovnaký odvar z koreňa púpavy a ďalší týždeň z koreňa estragónu. Po týždni je vhodné urobiť si 5 dní prestávku a potom použiť ďalší liek, aby sa zabránilo vzniku závislosti.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi a rodinou.
Written By
More from redakcia
Chcete sa zbaviť vrások? Potom je toto práve pre vás!
Vrásky a jemné linky sa vždy označovali ako prvé príznaky starnutia. So...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *