Príroda si vždy poradí: Keď zistíte, čo dokáže propolis, po antibiotikách už nesiahnete. Takto ho treba užívať…

Včelí tmel je zvláštna lepkavá substancia vytváraná včelami na účely riešenia najrôznejších každodenných úloh.
Ak napríklad v úli vznikne diera, nebudú včely trpieť zimou, pretože ju jednoducho zaplnia propolisom. Ak sa do úľa dostane akákoľvek cudzia vec, včely ju prikryjú vrstvami propolisu a ich životný priestor zostane sterilný.

Propolis býva tiež nazývaný prírodným antibiotikom. Vedci nedokázali nájsť baktériu, ktorá by prežila kontakt so včelím tmelom. Táto látka dokáže zahubiť aj vírusy a plesne. Niet sa teda čomu diviť, že propolis zaujal dôležité miesto nielen v ľudovom liečiteľstve.

Ako používať propolis pri zdravotných problémoch

Pri žalúdočných vredoch

Zmiešaj 30-50 kvapiek (je to individuálne) 20% tinktúry propolisu s pohárom teplého mlieka. Užívaj trikrát za deň vždy pred jedlom. Už po prvých dňoch užívania je patrné zlepšenie: prekyslenie sa dostáva do normy, nevoľnosti sú menej časté, bolesti miznú.

Ak nemáš k dispozícii propolisovú tinktúru, môžeš sa liečiť aj propolisom v pevnej forme. V tomto prípade utri 20 g propolisu a zalej ho pohárom liehu. Nechaj vylúhovať v tmavom mieste. Nezabudni každý deň nádobu s tekutinou niekoľkokrát pretrepať. Preceď tekutinu cez plátenko a užívaj pred jedlom.

Článok pokračuje na ďalšej stránke >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*