Raz za týždeň namočte nohy do octu a uvidíte, ako všetky vaše choroby „zázračne“ zmiznú!

Ako všetci vieme, ocot sa najčastejšie používa vo vašej kuchyni alebo na vyčistenie niektorých škvŕn z vašich obľúbených vecí, ale má oveľa viac výhod a my vám ich dnes predstavíme.

Jablčný ocot je sám o sebe veľmi zdravý, už len ked sa používa na vnútorné použitie. Avšak tento produkt vám prinesie neuveriteľné výhody, aj ak ho budete používať raz za týždeň práve na nohy.

Príprava nožného kúpeľa

Na nožný kúpeľ budete potrebovať tieto veci:

  • 1 diel octu
  • 2 diely vlažnej vody
  • bežný lavór

Postupujte nasledovne:

1. Do lavóra nalejete jeden diel octu a dva diely vlažnej vody. Následne si pred samotným kúpeľom umyte nohy vodou a mydlom.

2. Potom si nohy vložte do kúpeľa a v pohodlí relaxujte.

3. Doba namáčania je zvyčajne 10 až 15 minút, to však bude záležať aj na závažnosti ochorenia alebo zdravotného problému.

4. Pri vážnejších zdravotných problémoch môžete kúpeľ predĺžiť na 20 až 25 minút, prípade zvýšiť frekvenciu namáčania na 2 až 3 krát týždenne.

5. Po kúpeli si nohy vysušte. Ak chcete, môžete si ich predtým ešte ošúchať škrabko aby ste odstránili z chodidiel zhrubnuté vrstvy pokožky a následne ich opláchnite v čistej vode.

Ocot síce pomerne silno zapácha, no po skončení kúpeľa sa nemusíte báť, že vám po ňom bude cítiť nohy. Zápach nôh sa čoskoro vytratí.

Ďalšie použitie jablčného octu:

Ocot môže byť veľmi užitočný pri odstraňovaní lupín.
Má schopnosť zmierniť bolesť v krku.
Môže ukončiť nepríjemný zápach vo vašej domácnosti a topánok.
Môže podporiť zdravú stratu hmotnosti.
Môže byť efektívny pri riešení problémov s dýchaním a trávením.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*