Soľ nie je iba skvelým pomocníkom pri varení, ale má aj ďalšie využitia, o ktorých ste nemali tušenie!

Soľ nad zlato bola rozprávka, ktorá hovorila, že bez soli sa človek nemôže obísť. Sú situácie, kedy je nelepší siahnuť práve pre soľ a tak si výrazne uľahčiť život…

Zároveň ale nemožno opomenúť fakt, že soľ je vhodná nielen do jedla, ale že je vhodná aj na rad iných vecí v domácnosti. Budete prekvapení, ako vám môže táto vec za pár korún uľahčiť život.

Pranie bielizne
Zdá sa vám, že váš súčasný prací prášok je doslova k ničomu? Že sa bielizeň skôr zráža a tiež dochádza k tomu, že bledne? Opäť je na mieste zvoliť vhodného pomocníka v podobe soli. pri každom praní jej dajte trochu do práčky a uvidíte, ako svieži a ako dokonale čisté vaše bielizeň bude. Navyše táto metóda vyjde na pár korún.

Čistenie červených škvŕn
Je jedno, či sa jedná o škvrnu od krvi, alebo sa naopak jedná o škvrnu od vína. V oboch prípadoch pomôže aj tento zázrak, ktorým je soľ. Akonáhle konkrétne miesto znečistíte, na nič nečakajte a utekajte do kuchyne. Na škvrnu nasypte veľké množstvo soli, ktorá zabezpečí, že do seba zvyšky krvi alebo vína natiahne. Potom stačí klasické čistenie, alebo pranie.

Zubná hygiena
Chcete si vybieliť zuby a tiež zlepšiť zdravie ústnej dutiny? Pripravte si roztok soli a tým pravidelne vyplachujte ústa. Ak chcete efekt znásobiť, potom vám odporúčame pridať ešte rovnaký diel ďalšie úplne bežné veci, ktorou je jedlá sóda. Stačí pár týždňov a vaše zuby aj ústa budú zdravá.

Potenie nôh

Zisťujete, že to nie je ani tým, aké nosíte topánky, ani tým, aké nosíte ponožky? Problém je teda vo vás. Preto je na mieste snažiť sa potenie nôh zamedziť. Opäť to bude pomocou niečoho tak bežného, ako je soľ. Stačí zmiešať 3 lyžice soli v 8 litroch vody a vytvoriť roztok, v ktorom si budete každý deň niekoľko desiatok minút máčať nohy. Následne uvidíte, že problém s potením nôh bude minulosťou.

Pokračovanie článku na druhej strane >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*