Soľ nie je iba skvelým pomocníkom pri varení, ale má aj ďalšie využitia, o ktorých ste nemali tušenie!

Čistota rúry
Je vo vašej rúre špina? Potom zmiešajte vodu, raz sódu a soľ a máte čistiace emulziu, s ktorou bude akákoľvek rúra hneď dokonalá. Ak je vo vašej rúre tiež nepríjemný zápach, je možné ho ľahko eliminovať len samotnú solí s vodou. Tú dáte do hrnca a zapnete rúru. Takto necháte 20 minút, potom rúry vypnete, necháte ďalších 20 minút, rúru otvorte a vyvetráte. Po zápachu nebude ani pamiatky.

Čistenie kovov
Je na vašich medených, alebo strieborných veciach nepríjemný povlak, ktorý spôsobuje že vyzerajú omšelé? Ak áno, opäť si môžete pomôcť soľou. Vytvorte silný soľný roztok, do ktorého všetko na niekoľko desiatok minút namočte. A aký bude výsledok? Úplne dokonalý, pretože všetko sa bude lesknúť doslova ako nové.,

Upchatý drez
Upchalo sa vám umývadlo a vy potrebujete, aby voda odtekala? Tak do neho nasypte soli, čo sa do neho zmestí. Tú nechtiac niekoľko desiatok minút pôsobiť. Potom zalejte trochou vriacej vody a opäť všetko nechajte pôsobiť po niekoľko desiatok minút. Následne zalejte litrom horúcej vody a potom máte istotu, že voda bude odtekať ako má.

 

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*