Stačí v dome zapáliť bobkový list a uvidíte, čo sa stane! Neuveriteľné!

Vavrín sa používa najmä na bobule a listy. Bobule sa zbierajú, kým sú ešte zrelé, a používajú sa na výrobu oleja nazývaného vavrínové maslo. Listy sú bohaté na éterické oleje nazývané cineol.

Cineol je zlúčenina zo skupiny gáfru. Má expektoračné, analgetické a antiseptické vlastnosti a môže sa úspešne používať na liečbu infekčných ochorení dýchacích ciest.

Účinky tejto metódy:
  • Upokojuje nervový systém
  • Posilňuje imunitný systém
  • Zlepšuje celkovú duševnú činnosť
  • Stimuluje proces potenia
  • Zmierňuje bolesť
  • Lieči kŕčové žily a bolestivé kĺby
Zloženie:
  • 30 gramov bobkových listov
  • 250 ml olivového oleja
Príprava:

Potom nalejte olivový olej do nádoby a dobre premiešajte s rozdrvenými listami. Nádobu uzavrite a uchovávajte na tmavom a chladnom mieste 14 dní.

Každý deň nádobu pretrepte. Po 14. dni olej preceďte pomocou gázy a prelejte ho do čistej nádoby. Uchovávajte na suchom a chladnom mieste.

Použitie:

Jedným z najlepších spôsobov je tento olej mierne zahriať a jemne vmasírovať do bolestivého miesta. Možno ho použiť pri vredoch, zápaloch, migrénach, ušných infekciách, bolestiach hlavy.

Je účinný aj ako antipyretikum, znižuje bolesti brucha, stimuluje činnosť pečene a obličiek a reguluje chuť do jedla.

Môžete využiť aj spaľovanie bobkových listov v miestnosti.
Na vyskúšanie tejto relaxačnej a voňavej techniky budete potrebovať 3-4 sušené bobkové listy, čaovú sviečku a malú kovovú nádobu.

Večer pred spaním sa odoberte do spálne s prísadami. Zapáľte sviečku a potom postupne zapaľujte bobkové listy, prípadne ich rozlomte na menšie kúsky. Vložte ich do misy a nechajte ich, kým sa nespália.

Vždy počkajte, kým sa jeden z nich rozhorí do takej miery, že je mliečny a až potom zapáľte druhý. Dymu sa nebojte, nie je škodlivý, ide o prírodné látky. Navyše upokojuje, uvoľňuje a oživuje miestnosť.

Kým listy horia a dymia, môžete robiť niečo úplne relaxačné, napríklad počúvať príjemnú hudbu alebo si na papier napísať, čo sa vám počas dňa najviac páčilo.

Výskum ukázal, že dym vznikajúci pri spaľovaní bobkových listov uvoľňuje telo psychicky aj fyzicky. Pomáha nám zaspať oveľa skôr, nemusíme v noci bojovať s nespavosťou a ráno sa budíme oddýchnutejší.

Urobme všetko pre to, aby sme sa dobre vyspali, pretože ak sa zobudíme nevrlí, nahnevaní a napätí, pokazíme deň nielen sebe, ale aj svojim priateľom a kolegom.

Buďme usmiati a veselí. Skúste takto začať deň aspoň raz a uvidíte, že je oveľa ľahšie jesť, ako sa celý deň na niečo hnevať. Môže to byť ťažký krok, ale môžeme si len pomôcť, aby sme boli šťastní, a zvyšok sa postará sám o seba.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*