Takto si pomôžete pri srdcovom infarkte ak ste sami! Povedzte o tomto každému, určite tým niekomu zachránite život.

Sú časté prípady, kedy človek dostane infarkt práve vtedy keď je sám a nikto im nemôže pomôcť.

Ak zrazu máte pocit, že vaše srdce nie je v poriadku a vy ste na pokraji mdloby – máte asi len 10 sekúnd kým stratíte vedomie.

Ako rozpoznať príznaky infarktu?

Budete pociťovať dýchavičnosť, bolesť alebo tlak v prsníkoch a bolesť v krku. Prestaňte si myslieť, že sa doveziete do nemocnice sami. Za pár sekúnd totiž môžete stratiť vedomie. Nesnažte sa riadiť do nemocnice bez ohľadu na to, ako blízko je. Volajte okamžite 112 a popíšte, aké príznaky máte a kde sa nachádzate.

Pomôže aspirín

Vezmite si aspirín hneď pri prvom náznaku infarktu. Aspirín pomáha prekrveniu a znižuje zrážanlivosti krvi.Pokiaľ máte chronické problémy s dýchaním, zrejme budete mať doma kyslíkovú fľašu, aj v prípade, ak vám bolo diagnostikované srdcové ochorenie. Dýchajte z nej.

Začnite kašľať

Ak vám srdce začne biť nepravidelne, vedzte, že za pár minút stratíte vedomie a potom si už nepomôžete. Čo robiť? Jeden zo spôsobov ako si pomôcť je silno si buchnúť po hrudi, tak silno, ako je to možné. Je to veľmi účinné, kým príde pomoc.

Hlavne nepanikárte, ale začnite ešte k tomu opakovane kašľať a veľmi silno. Zhlboka dýchajte a kašlite, až sa vám začne tvoriť hlien. Nádych a hneď kašeľ, bez prestávky, až kým srdce nezačne biť normálne. Hlboký nádych dostane kyslík do pľúc a pohyby pri kašľaní stlačia srdce a umožnia cirkuláciu krvi. Toto je spôsob, ako ho dostať do normálneho rytmu, kým príde pomoc.

Pokračovanie  >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*