Táto rastlina zabije dieťa za 1 minútu, dospelého za 15 minút a napriek tomu sa stále pestuje!

Rastliny vraj prinášajú ľudstvu obrovský úžitok, ale môžu spôsobiť aj obrovské škody. Každý má doma rád izbové rastliny, pretože sú krásne, okysličujú vzduch a majú upokojujúci účinok na telo aj dušu.

Ale pozorne si to prečítajte, môj chlapček zomrel, pretože ochutnal list tejto rastliny, obrovsky mu napuchol jazyk a zablokoval dýchacie cesty, moje dieťa sa udusilo. Táto rastlina sa uchováva v domácnostiach a kanceláriách na celom svete, hoci vedci varujú, že môže zabiť malé dieťa za 1 minútu a dospelého človeka za 15 minút.

Už len dotyk poškodeného listu a následné siahnutie do oka môže spôsobiť doživotnú slepotu. To by mal vedieť každý. Všetko sa začalo tým, že sa malý ticho hral v izbe. Krátko nato povedal päťročný chlapec svojej mame, že sa cíti zle. Keďže sa zdalo, že nič nerobí, matka si myslela, že je unavený alebo má žalúdočnú nevoľnosť, čo sa často stáva u malých detí.

Čoskoro nato však dieťa zmodralo a začalo lapať po dychu. Matka okamžite zavolala sanitku, ktorá rýchlo dorazila a odviezla ho do nemocnice. Lekár okamžite videl, že ho niečo otrávilo a pol hodiny bojoval o život, ale bohužiaľ sa im ho nepodarilo zachrániť. Matka netušila, čím bolo dieťa otrávené. Lekári okamžite nariadili toxikologický test a zistili, že krv obsahuje vysoké hladiny oxalátu vápenatého.

Tento jed obsahuje rastlina nazývaná Difenbachia. Mnohí ľudia si ju nechávajú, pretože je veľmi nenáročná, zostane kdekoľvek. Ani nevedia, aké je to nebezpečné. No v domácnosti, kde sa nachádzajú deti či zvieratá je najlepšia voľba ju jednoducho nepestovať.

Written By
More from redakcia
Často sa vám točí hlava a máte necitlivosť v rukách? Toto je príčina vážneho ochorenia!
Príčinou poškodenia krčných platničiek a stavcov môže byť dedičná predispozícia, sedavý spôsob...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *