Tieto symptómy nikdy neignorujte, môžu byť príznakom rakoviny!

Určite ste už niekedy sami na sebe pozorovali abnormalitu, ktorú ste si nevedeli vysvetliť, ale keďže nešlo o nič veľké, skrátka ste to nechali tak. Nebudete predsa stáť pol dňa v čakárni u lekára kvôli drobnosti. Pozor, v niektorých prípadoch môže ísť o príznaky rakoviny.

Vo väčšine scenárov tieto varovné signály neindikujú, že máte rakovinu, sú spôsobené niečím iným, menej závažným. Nič, čo sa vo vašom tele deje bez zjavného vysvetlenia, však nie je dobré podceňovať. Najmä nie v prípade rakoviny – vtedy pre seba nemôžete spraviť nič lepšie, ako odhaliť ju včas, najlepšie v jej začiatkoch. Zachránite tak vlastný život.

Hrudky, hrčky a hrbole

Je dobré, ak si akúkoľvek hrčku či hrbol, objavený na vašom tele, necháte skontrolovať lekárom. Ženy by si mali všímať najmä tie v prsníkoch, muži v semenníkoch. Narozdiel od rakoviny prostaty, ktorá postupuje pomaly, rakovina semenníkov sa dokáže šíriť doslova cez noc.

Kašeľ a zachrípnutie

Je práve sezóna chrípok, takže vás kašeľ nijako neprekvapuje? Chyba – môže to byť indikátor rakoviny hrtanu, pľúc či štítnej žľazy. Samozrejme, rovnako možné je, že ide o príznak rôznych bežných chorôb a netreba utekať k lekárovi hneď po prvom zakašľaní. Ak je však vytrvalé a neustupuje bez nijakého jasného vysvetlenia, mali by ste radšej navštíviť odborníka.

Pokračovanie článku na druhej strane >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*