Trik so zmrazeným citrónom v boji proti nádorom!

Dôležité je používať celé citróny a podľa možnosti vyberať organické, aby sa predišlo potrebe ich dezinfekcie na odstránenie zvyškov pesticídov.

Citrón patrí medzi najznámejšie potraviny na svete a je známy nielen pre svoje široké využitie v kuchyni, ale aj pre svoje vynikajúce liečivé vlastnosti.

Ľudia už po stáročia používajú citrónovú šťavu v stovkách receptov aj pri liečbe a to vďaka jej jedinečnej chuti a obsahu živín a antioxidantov, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie ľudského organizmu.

Je dokázané, že citrónová šťava pomáha detoxikovať organizmus a podporuje činnosť orgánov, ktoré čistia krv (pečeň, obličky).

Posilňuje tiež imunitný systém a spomaľuje pôsobenie voľných radikálov, ktoré môžu viesť k vzniku rôznych ochorení. Len málo ľudí však vie, že jednou z najdôležitejších častí citróna z hľadiska živín je jeho kôra, ktorá sa zvyčajne vyhadzuje.

Samotná citrónová kôra obsahuje viac antioxidantov a esenciálnych olejov ako ktorákoľvek iná časť citróna a podľa nedávnej štúdie by mohla pomôcť v boji proti rakovine.

Trik s citrónovou kôrou v boji proti rakovine

Už roky je známe a potvrdené, že citrón má antibiotické a antivírusové vlastnosti, ktoré dokážu spomaliť rôzne mikroorganizmy, ktoré môžu spôsobiť infekcie a choroby.

Citrón tiež prispieva k účinnej liečbe črevných parazitov a červov, vysokého krvného tlaku a rôznych porúch nervového systému.

Až donedávna sa však o citróne veľa nevedelo a nebol ani dostatočne preskúmaný, pretože pomáha v boji proti rakovine a môže sa používať ako podpora konvenčnej liečby – pravdepodobne má významnejší účinok ako chemoterapia.

Chcete sa dozvedieť viac? Už viete, že citrónový extrakt alebo olej môže mať veľmi silné liečivé vlastnosti.

Má tiež silný účinok proti rakovinovým bunkám, pretože ich dokáže zničiť bez toho, aby zasiahol susedné normálne bunky, čo je jeden z hlavných problémov chemoterapie. Alkalické vlastnosti citróna tiež menia prostredie, ktoré umožňuje rakovinovým bunkám množiť sa v tele.

Výsledky viac ako 20 výskumných štúdií ukazujú, že tento citrusový plod obsahuje veľké množstvo “lemonoidov”, ktoré sú zodpovedné za protirakovinovú aktivitu citrónu, najmä pokiaľ ide o rakovinové bunky prsníka.

Tvrdí sa, že toto ovocie je až 10 000-krát účinnejšie ako adriamycín, liek používaný na celom svete pri chemoterapii na zastavenie šírenia rakoviny.

Ale najlepšie zo všetkého je, že na rozdiel od liekov citrónový extrakt neničí normálne bunky tela, takže jeho používanie je úplne bezpečné.

Okrem rakoviny prsníka môžu mať chemické látky známe ako lemonoidy pozitívne účinky aj pri liečbe:

  • Kolorektálny karcinóm
  • Rakovina pankreasu
  • Rakovina pečene
  • Neuroblastóm
  • Leukémia

Recept: celý citrón, zmrazený a nastrúhaný

Ak chcete využiť priaznivé vlastnosti citrónu proti rakovine, odporúča sa konzumovať toto ovocie pravidelne, bez toho, aby ste ho vyžmýkali a zbavili kôry.

Správne je kôru z citróna po zmrazení nastrúhať:
  1. Najprv citrón dobre umyte trochou vody a jedlej sódy alebo jablčného octu. Je to dôležitý krok, najmä ak neviete, či je ovocie ekologické alebo nie.
  2. Keď je čistý, vložte ho do mrazničky, kým nie je veľmi tvrdý.
  3. Potom ho vyberte z mrazničky a pomocou strúhadla na syr ho nastrúhajte.

Citrónovú kôru môžete pridať do mnohých receptov alebo nápojov, ako sú šťavy a koktaily.

Je táto metóda rovnako účinná ako pitie citrónovej šťavy?

Written By
More from redakcia
Neuveriteľne chutný dezert bez pečenia: Tvarohová dobrota na osvieženie dňa!
Ingrediencie: 400 g tvarohu práškový cukor 50 g maslo 50g vanilkový extrakt...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *