Viete čo sa stane ak každý deň požujete aspoň 1 sušený klinček? Túto radu odporúčajú aj známy lekári a dôvodov je hneď niekoľko.

Klinčeky patria medzi silné aromatické korenie, ktoré k nám prišlo z ďalekého východu – z Činy. Už v starej čínskej medicíne má používanie klinčekov svoje patričné miesto na liečbu mnohých zdravotných neduhov. U nás sa používa hlavne v kuchyni, predovšetkým veľa z nás si ich spája s chuťou vianočného punču. Číňania však vedia oveľa lepšie na čo všetko toto čarovné korenie pomáha a mali by sme to vedieť aj my.

Stačí keď každý deň požujete v ústach jeden sušený klinček alebo si prihodíte pár klinčekov do čaju a prevaríte, a všetky zdravotné výhody tohto korenia sa onedlho dostavia.

Na čo všetko pomáhajú sušené klinčeky?

1) Očista od parazitov

Zbaviť sa parazitov je veľmi jednoduché. Ak cítite, že váš žalúdok nie je v poriadku a v črevách vám čosi vystrája, žujte klinčeky niekoľko dní asi polhodinu pred jedlom. Žujte ich aspoň dvakrát denne, ak vám neprekáža aróma pokojne aj častejšie. Ide o silné preventívne opatrenie. Ak ste teda náchylní na hnačky, či zažívacie problémy, žutie klinčekov je vynikajúcou prevenciou a parazity sa vám v tele nebudú množiť. Ak ich začnete užívať aj v hodine dvanástej, keď už viete, že je zle, takisto si nezúfajte. Zaberú.

Klinčeky zbavia vaše telo aj zlatého stafylokoka, v tomto prípade však nezabudnite, že sú len doplnkom pre rýchlejšiu liečbu. Pri stafylokokovi je nevyhnutné držať sa v prvom rade lekárskych pokynov. Zaujímavosťou je, že klinčeky významne ovplyvňujú aj bacil spojený s tuberkulózou!

2) Na problémy ústnej dutiny

Trápia vás zapálené ďasná, stomatitída, či paradentóza? Nezabudnite teda, že éterické oleje obsiahnuté v jednom maličkom klinčeku odstránia z úst zápach, zápal, a zastavia krvácanie. Žuvanie klinčekov je oveľa účinnejšie ako plákanie úst chemickými prípravkami a každý seriózny zubár vám to potvrdí.

3) Pre lepšie trávenie

Klinčeky posilňujú tráviaci trakt a zlepšujú procesy v ňom. Preto ich žujte  minút pred každým jedným jedlom, aj pred obyčajnou maškrtu ku káve. Rozhodne sa im však vyhýbajte, ak máte diagnostikované žalúdočné a pažerákové vredy alebo vysoký krvný tlak. Vtedy by vás mohli poriadne podráždiť. Naopak, užívajte ich ak trpíte gastritídou, nadúvaním a nízkym pH v organizme.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*