Všimla si, že má na tele červené znamienka, išla k lekárovi a toto jej povedal…

Odborný termín pre drobné červené škvrny podobné znamienkam je angióm alebo materské znamienko. Väčšinou sa vyskytujú na pokožke belochov alebo ľudí stredného veku a tu je to, čo by ste o nich mali vedieť.

Nie sú nebezpečné, ale ak si všimnete abnormálne zmeny alebo ak sú prerastené, oplatí sa navštíviť odborníka. Vzhľad niektorých červených znamienok môže súvisieť s problémami s pečeňou, preto je najlepšie požiadať svojho lekára o presnú diagnózu.

Znamienko je jasne červené, vínovočervené alebo modrasté, ľahko rozoznateľné od normálneho materského znamienka a je spôsobené rozšírením drobných ciev. Sú veľké niekoľko milimetrov a  môžu sa vyskytovať kdekoľvek. Tieto drobné znamienka môžu vzniknúť aj v dôsledku nezdravej stravy a hromadenia toxínov.

Ak sú okraje znamienok nepravidelné a veľmi tvrdé na dotyk, možno budete chcieť navštíviť dermatológa. Sledujte aj farbu znamienok, ak zostávajú červené, nie je to problém, ale ak začnú meniť farbu alebo veľkosť, tiež sa oplatí navštíviť odborníka. Môžu sa množiť počas tehotenstva, vo vyššom veku alebo pri užívaní antikoncepcie, preto nepanikárte, ak si všimnete, že máte na tele čoraz viac červených znamienok.

Zdieľajte to aj so svojimi priateľmi na Facebooku.

Written By
More from redakcia
Dezert bez pečenia! Rýchla príprava!
Potrebujete: 200 gramov sušienok 3 vajcia 250 ml kondenzovaného mlieka ½ čajovej...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *