Žena pravidelne pije petržlenový nápoj s citrónom a medom. Keď zistíte, aký účinok to má na jej telo, budete ho piť aj vy!

Petržlen je aromatická rastlina, ktorú často používame v jedlách, ale má aj liečivé vlastnosti. Mnohé z týchto vlastností môžeme využiť, ak si z jej listov pripravíme extrakt (čaj).

Pozrime sa na niektoré z účinkov:

1. Zabraňuje vzniku nádorov

Myristicín je prírodná látka, ktorá sa nachádza v listoch petržlenu. Zistilo sa, že je účinný pri prevencii šírenia a rastu nádorov žalúdka a pľúcach.

2. Lieči poškodenie nervov

Poškodenie nervov môže byť spôsobené neurotoxicitou. Pre tých, ktorí to nevedia, neurotoxicita znamená poškodenie nervového systému v mozgu alebo na periférii spôsobené toxickými látkami, ako sú pesticídy a ťažké kovy.

Tieto toxické látky zasahujú do činnosti nervového systému a ovplyvňujú ho tak, že môžu spôsobiť degeneráciu alebo zničenie nervov.

Na druhej strane sú nervy tkanivo, ktoré je potrebné na prenos a spracovanie informácií a podnetov v mozgu, ako aj v iných periférnych oblastiach nervového systému.

Na základe uvedeného sa podľa výsledkov štúdie zistilo, že petržlenový nápoj je účinným prostriedkom na zlepšenie a liečbu príznakov spôsobených neurotoxicitou.

3. Znižuje zápal

Zápal je hlavnou príčinou chronických ochorení, ako je artritída, dna a osteoartróza. Našťastie, petržlenová vňať môže pri ich liečbe dosť pomôcť. Vďaka vysokému obsahu vitamínu C môže petržlenová vňať pomôcť znížiť hladinu CRP (C-reaktívneho proteínu) v tele, ktorý je známym ukazovateľom prítomnosti zápalu.

Recept na petržlenový nápoj

Najúčinnejší spôsob, ako využiť vlastnosti petržlenu, je piť ho ako nápoj, teda piť jeho extrakt. Nižšie si prečítajte, ako si môžete doma ľahko pripraviť petržlenový čaj.

Zloženie:

  • Štyri až päť vetvičiek petržlenovej vňate
  • Tri šálky vody
  • Polovica citróna
  • Jedna čajová lyžička medu

Príprava:

  1. Vodu varte na miernom ohni.
  2. Citrón a petržlenovú vňať vložte do šálky alebo hrnčeka.
  3. Do hrnčeka nalejte horúcu vodu.
  4. Nechajte ju päť minút odstáť, aby petržlen a citrón uvoľnili svoje zložky.
  5. Odstráňte citrón a petržlenovú vňať a pridajte med.

Vždy je však potrebné to prekonzultovať so svojím ošetrujúcim lekárom, pretože každý je individuálny a môže mať rôzne pridružené ochorenia.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi.

 

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*