Zmiešaním týchto 2 zložiek, zabudnete na bolesť kĺbov a kostí!

Je smutnou pravdou, že väčšina ľudí, keď ich začne niečo bolieť, siahajú hneď po liekoch z lekárne. Nie je to dobre preto, lebo uvedené lieky síce na chvíľu pomôžu, ale vyberú si svoju daň v podobe rôznych vedľajších, obvykle pomerne negatívnych účinkov. Namiesto nich užívajte radšej niektoré z mnohých prírodných alternatív proti bolestiam, ktoré poskytnú ten istý účinok (niekedy aj lepší) a nemajú žiadne nežiaduce efekty.

Napríklad, keď trpíte osteochondrózou krku, čo je skutočne bolestivé, frustrujúce ochorenie, použite na ňu domáci liek, ktorého recept vám prezradíme v tomto článku. Spôsob prípravy aplikácie je navyše veľmi jednoduchý. Stačí, ak budete nasledovať pár inštrukcií.

Domáci liek na bolesti kostí, svalov a kĺbov

Tento recept budete môcť použiť na bolesti, ktoré sa týkajú svalovo-kostrového systému. Účinný je teda na nasledujúce typy bolestí:

 • svalov
 • kostí a kĺbov
 • chrupaviek, väzov aj šliach
Ingrediencie

Na jeho výrobu budete potrebovať tieto veci:

 • 5 polievkových lyžíc soli, najlepšie morskej alebo himalájskej (cca 0,75 dcl)
 • 10 polievkových lyžíc olivového oleja (cca 1,5 dcl)
 • Uzatvárateľnú sklenenú fľašu alebo inú nádobu ako zaváracie poháre a podobne.
 • Pokiaľ potrebujete viac či menej prípravku, upravte jednotlivé zložky v uvedenom pomere 1 diel soli na 2 diely olivového oleja.
Príprava
 1. Zmiešajte olej so soľou a zmes prelejte sklenenej nádoby. Tú uzavrite a nechajte odstáť 2 dni.
 2. Po 2 dňoch je domáci liek pripravený na použitie.

Použitie
 1. Ráno, hneď po prebudení naneste zmes na postihnuté miesto, kde pociťujete bolesti. Mierne si v danom mieste premasírujte pokožku.
 2. Začnite s masírovaním 2 až 3 minúty a postupne čas zvyšujte. Medicínski experti odporúčajú masírovať cca 20 minút, čo by malo úplne postačovať.
 3. Na koniec si pokožku umyte navlhčeným uterákom.
 4. Pokiaľ zistíte, že po skončení je vaša pokožka mierne podráždená, aplikujte si na ňu nejaký prírodný krém bez obsahu škodlivých chemikálií. Prípadne pouzite detský zásyp.
Aký výsledok očakávať

Výsledok v skutočne milo prekvapí. Už po 10 dňoch aplikácie prípravku masážou sa zlepší prekrvenie v danom mieste, nastane regenerácia svalov, kostí, chrupaviek, väzov a tiež ustúpia sprievodné bolesti. Pokiaľ ste robili aplikáciu na krku a trápili Vás aj občasné bolesti hlavy, ustúpiť by mali aj tie, pretože dôjde k zlepšeniu prekrvenia hlavy. Táto kúra navyše zbaví Vaše telo mnohých toxínov a zlepší metabolizmus.

Po masáži sa síce môžete spočiatku cítiť mierne omámenie, ale konečný výsledok bude stáť naozaj za to. Okrem toho, tento domáci liek nemá žiadne iné vedľajšie účinky.

Záver

Pokiaľ vás trápia bolesti svalov, kostí, kĺbov alebo spojivových tkanív, určite tento recept vyskúšajte. Ako sme už povedali, výsledkom budete nadmieru milo prekvapení.

Written By
More from redakcia
Tvarohový koláčik pre všetky mlsné jazýčky!
Ingrediencie Na dvojfarebný korpus si pripravte: 500 g hladkej múky 250 ml...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *