Zoznam výrobkov, ktoré máme všetci doma a ktoré spôsobujú rakovinu!

Mohli by sa teda tieto výrobky voľne predávať, keď môžu spôsobiť vážne poškodenie organizmu, dokonca aj rakovinu? Žiaľ, v supermarketoch a všade inde sa bežne predáva príliš veľa vecí, ktoré sú síce škodlivé, ale používame ich všetci.

Aj tie najnepravdepodobnejšie predmety v domácnosti obsahujú zložky, ktoré môžu spôsobiť rakovinu.

Tu je zoznam niektorých, pre zdravie nebezpečných výrobkov, o ktorých by ste určite mali vedieť:
Elektrické osviežovače vzduchu

Aj keď si možno chcete zachovať skvelú vôňu vo svojom dome, je možné, že tým znečisťujete svoje vlastné telo. Uvoľňované potenciálne karcinogény obsahujú “ftaláty” a viac ovplyvňujú reprodukčné zdravie spolu s ochoreniami, ako je astma, ktoré sa zhoršujú.

Namiesto toho si môžete vyrobiť domáce osviežovače vzduchu, napríklad z destilovaného octu a niekoľkých kvapiek esenciálnych olejov (napríklad mäty piepornej). Dajte ich do fľaše s rozprašovačom, pretrepte a postriekajte!

Sviečky

Vonné sviečky môžu obsahovať toxíny a karcinogény. Vezmite si kúsok papiera a podržte knôt, pričom sa pokúste nakresliť na papier čiaru. Ak sa neobjaví žiadna čiarka, je pravdepodobné, že neobsahuje karcinogény.

Plasty

Bohužiaľ aj z plastov, ktoré môžu obsahovať PVC, sa môžu uvoľňovať škodlivé látky. Pri použití v kanalizačných rúrach sú neškodné, ale pri sprchových závesoch sa môžu uvoľňovať toxíny, ktoré môžu ovplyvniť náš reprodukčný a dýchací systém.

Záclony z prírodnej bavlny sú oveľa bezpečnejšou voľbou. Plasty z PVC sa našli aj v detských hračkách.

Čistiace prostriedky na koberce a textílie

Vyrábajú sa na odstraňovanie veľmi závažných škvŕn, ale tieto prostriedky môžu spôsobiť aj rakovinu pľúc pre svoju perchlóretylénovú zložku, nazývanú aj tetrachlóretylén. Ďalšou nebezpečnou látkou je naftalén.

Môže viesť k zvýšenému riziku rakoviny hrdla a pľúc. Namiesto toho vyskúšajte jedlú sódu a biely ocot. Posypte koberce jedlou sódou a potom ich vyčistite octom pridaním vody. Vyčistite zvyšky prachu. Ďalšou alternatívou je čistenie parou.

Výrobky na chemické čistenie

Tetrachlóretylén alebo perchlóretylén je ďalší karcinogén. Uistite sa, že vaša miestna čistiareň nepoužíva tieto zložky.

Insekticídy a pesticídy

Sú samozrejme škodlivé, ale aj naši domáci miláčikovia môžu byť vystavení týmto látkam, ktoré majú veľmi zlé účinky na zdravie. Keďže v prípravkoch proti kliešťom a blchám, ktoré môžu obsahovať aj organofosfátové insekticídy, permetrín a karbamáty, ktoré sú pre človeka nebezpečnejšie a potenciálne karcinogénne, je veľa karcinogénnych látok.

Antibakteriálne prípravky

Mnohé mydlá a kozmetika obsahujú karcinogénne zložky, ako napríklad trikolsan, ktorý už bol v EÚ zakázaný. Striebro je lepšou voľbou na antibakteriálne účely a zdá sa, že nespôsobuje výrazné škody pre ľudí.

Existuje mnoho prírodných antibakteriálnych mydiel a pleťových vôd, ktoré si môžete vyrobiť doma z prírodných zložiek a bezpečných esenciálnych olejov.

Toto sú len niektoré výrobky, ktoré môžu mať potenciálne škodlivé účinky na vaše zdravie a zdravie vašej rodiny. Pred kúpou výrobku by ste sa mali vždy pozrieť na jeho zloženie! Koniec koncov, ekologické výrobky si môžete sami vyrobiť, napríklad čistiace prostriedky pre domácnosť.

Podeľte sa o tieto informácie aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Written By
More from redakcia
Najdôležitejší minerál pre zdravé kosti nie je vápnik!
Doteraz sa verilo, že základom zdravých kostí je minerál vápnik. Preto sa...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *