5 overených domácich trikov, ktoré vás navždy zbavia zarastajúcich nechtov na nohách.

Zarastanie nechtov na nohách je pomerne častým zdravotným problém a vôbec to nie je nič príjemné.

K tomuto javu dochádza vtedy, keď sa necht behom rastu príliš zakriví a začne postupne vrastať naspäť do pokožky. Spočiatku si toho človek ani nevšimne. Avšak neskôr býva tento zarastlý nechet zdrojom nepríjemných bolestí, nepohodlia, opuchov, stvrdnutej kože, začervenania, podráždenia a nakoniec aj infekcie.

Príčinou zarastania nechtov môže genetický predispozícia, zlá obuv alebo úrazy.

Pokiaľ sa vám to stáva často, poraďte sa s vašim kožným lekárom, čo by ste s tým mali robiť. V prípade, že vás to postihlo a chceli by ste sa toho zbaviť domácim spôsobom, potom vám prezradíme niekoľko osvedčených domácich receptov na túto nepríjemnú zdravotnú komplikáciu.

1) Olej z čajovníka (tea tree oil)

Čajovníkový olej výborný prírodný dezinfekčný prostriedok. Jednoducho si kvapnite pár kvapiek uvedeného oleja na postihnuté miesto. Olej ho spoľahlivo dezinfikuje, potlačí zápal, zjemní pokožku, aby sa z nej dal nechet jednoduchšie pomocou nožničiek alebo pinzety vytiahnuť a následne odstrihnúť.

2) Jablčný ocot

Napusťte do lavora teplú vodu, pridajte do nej pohár jablčného octu a do tejto zmesi si na 10 až 15 minút namočte chodidlá. Jablčný ocot predchádza vzniku infekcií a takisto zmäkčuje pokožku. Po vyčistení, dezinfekcii a zjemnení pokožky sa potom pokúste zarastený nechet uvoľniť a odstrihnúť.

3) Ústna voda

Ide o trochu neobvyklý tip, ale ústna voda je veľmi účinná vec na zarastanie nechtov na nohách vďaka svojim dezinfekčným vlastnostiam.

Naneste trochu ústnej vody na vatový alebo bavlnený tampón a priložte si ho na postihnuté miesto. Chvíľu počkajte a potom si pomocou pinzety pokúste zarastený nechet jemne nadvihnúť a nožničkami odstrihnúť.

Pokračovanie >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*