7 prírodných prostriedkov na odstránenie mliečnych škvŕn na tvári.

Ak spozorujete biele hrbole na koži, ktoré nezmiznú, mali by ste vedieť, že to nie sú akné. Tiež nemajú žiadne svrbenie ako vyrážka, tak čo je to? Tieto kožné útvary sú známe ako mílie alebo tiež mliečne škvrny. Ide o malé, biele, vyvýšené hrbole, ktoré zvyčajne pokrývajú nos a líce.

Tento stav kože sa zvyčajne pozoruje u detí, ale vyskytuje sa aj u dospelých. Ale nebojte sa! V tomto článku nájdete prírodné prostriedky, ktoré vám pomôžu sa týchto nepekných chybičiek krásy zbaviť.

Mliečne škvrny sa objavujú, keď keratín, bielkovina nachádzajúca sa v koži človeka, sa zachytí pod vonkajšou vrstvou kože, čo vedie k viditeľným bielym stopám.

Vedci sa domnievajú, že u dospelých sú mliečne škvrny  výsledkom predchádzajúceho ochorenia kože, napríklad z popálenín, dlhodobej expozície na slnku, použitia steroidného krému a opakovaných procedúr starostlivosti o pleť, ako napríklad ošetrenia laserom. 

Mliečne škvrny nie sú nebezpečné pre vaše zdravie.

Tu je 7 spôsobov, ako ich efektívne odstrániť!

1. Ovsené vločky 
Teraz si môžete urobiť aj vlastné kozmetické ošetrenie tváre doma! Vezmite 1 lyžicu krupicového cukru a medu a 3 lyžice ovsených vločiek. Zmiešajte ich, a masírujte pokožku tváre, kým mílie nezmiznú.

2. Naparovanie
Toto je najjednoduchší spôsob pre každého! Naparovanie tváre je jednoduchý proces, ktorý môžete robiť aj priamo doma. Naparovaním sa odstránia póry, nečistoty a zároveň aj mŕtve bunky.

Pokračovanie článku na druhej strane >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*