8 najčastejších chýb pri praní, ktoré by ste mali ihneď prestať robiť.

3. Pranie veľmi špinavého oblečenia

Ak je oblečenie silne znečistené, napr. bahnom alebo silno zafarbené, najskôr by ste ho pred vložením do práčky mali preprať odstraňovačom škvŕn a namočiť. Nečistoty nielenže nemôžu byť odstránené v procese prania, ale po opakovanom postupe, môže dôjsť k poruche práčky.

4. Perieme veci, ktoré by sa mali prať iba ručne

Veľa vecí nemožno prať v práčke, napr. podprsenky. Rozťahujú sa a strácajú svoj tvar. Toto často platí pre krajkové spodné prádlo alebo plavky.

5. Bielidlo na elastan, lycru alebo spandex

Pamätajte, že bielidlo je agresívne činidlo, ktoré oslabuje vlákna materiálu a nemalo by sa zneužívať najmä na neprírodné vlákna. Elastan, lycra alebo spandex by mali byť umývané v studenej vode, nepoužívajte zmäkčovače tkanín, nesušte v sušičke a nežehlite.

6. Časté pranie džínsov

Džínsy nevyžadujú takéto časté pranie. Môžete ich prať len každé 2-3 mesiace, ak ich nenosíte každý deň. Výrobcovia džínsy dokonca neodporúčajú prať, pretože pranie môže rýchlo zničiť ich farbu.

7. Sušenie oblečenia, ktoré nie je možné sušiť v sušičke

Sušička je vynikajúci vynález, ale je veľmi jednoduché zničiť vaše obľúbené oblečenie. Bohužiaľ, zničila som ich niekoľko krát, v priebehu sušenia sa zmenšili. Preto musíte vždy skontrolovať, ktoré veci sú vhodné na sušenie a ktoré nie. Nesušte v sušičke tieto veci: plavky, podprsenky, odevy s gumovými prvkami, pančuchy.

8. Nedostatočná údržba pračky

Práčka je zariadenie, o ktoré tiež je potrebné sa starať. Nechajte dvere otvorené tak, aby pračka vnútra mohla vyschnúť? A ako často čistíte svoju práčku?

Zdroj: ompelenpomyslow, facebook

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*