AKO ČASTO treba prať obliečky, aby ste nespávali s kolóniami roztočov?

Vo väčšine domácností sa plachty a obliečky perú raz za jeden až dva týždne. Ako často však periete samotné vankúše či paplóny? Nechcete predsa spávať s roztočmi!

Aby sa zachovala hygiena aj kvalita vašich perín, je potrebné prať nielen obliečky, ale aj samotné vankúše a prikrývky. Optimálne je spraviť tak 2-krát ročne, pokiaľ sa zvyknete v noci spotiť, tak aj 4-krát. Viac už nie, pretože príliš časté pranie ich zbytočne nadmerne opotrebuje.

Ako na to, aby si zachovali funkčnosť

Existuje pár praktických rád, ktoré prispejú k dlhšej životnosti vankúšov. Pred praním preložte vankúš napoly a pustite ho. Ak sa sám opäť nerozloží a nevyrovná, vlákna v ňom sú už asi mierne dolámané. Aby sa to počas prania nepresunuli len do jednej časti vankúša a nespravili tam hrču, zrolujte ho po dĺžke a konce aj stred zopnite gumkou. Vankúše perte po dvoch, aby bol bubon pračky vyvážený. Pri syntetických vankúšoch použite bežný prací prostriedok. Pri páperových ale nie! Odmastil by z peria prirodzenú vrstvu tuku a perie by stratilo svoje izolačné vlastnosti. Použite jemný prací prostriedok bez enzýmov, napríklad určený na vlnu. Perte na 60 stupňov Celzia, aby ste sa zbavili mikroorganizmov vrátane roztočov.

Pokračovanie článku na druhej strane >

Written By
More from Redakcia
10 dňová acidofilná diéta, ktorá vás zbaví toxínov, zlepší pokožku a pomôže schudnúť až 8 kg.
Táto diéta patrí medzi najúčinnejšie diéty pokiaľ chcete rýchlo schudnúť. Samozrejme chudnúť...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *