Čaj, ktorý bojuje proti kožným problémom ako ekzém, akné, psoriáza a ďalším kožným chorobám.

Púpava sú malé žlté kvety, často nazývané buriny. Ale vedeli ste, že sú naplnené množstvom živín? Môžete si vytvoriť zdravý čaj, ktorý prináša výhody, ako je čistenie pečene a ochrana kostí.

10 úžasných výhod púpavového čaju

1. Čistí pečeň

Pečeň produkuje žlč, ktorý pomáha enzýmom rozkladať tuky na mastné kyseliny. Tiež detoxikuje krv, metabolizuje tuky a cholesterol a tiež ukladá glukózu. Dôležitý fakt o púpavach: podporujú správny tok žlče a pomáhajú telu absorbovať minerály.

2. Vysoký vitamín K

Vitamín K je rozhodujúci pre zdravé kosti. V skutočnosti bolo vedecky dokázané, že znižuje riziko zlomenín kostí u postmenopauzálnych žien, ktoré sú ohrozené osteoporózou.

3. Chráni kosti

Výhody púpavy zahŕňajú schopnosť chrániť kosti kvôli prítomnosti vápnika v púpavách. Vápnik je dôležitý minerál, ktorý sa používa na svalovú kontrakciu, zrážanie krvi, prenos nervov a sekréciu hormónov. Púpava obsahujú asi 10% odporúčaného denného príjmu!

4. Boj proti cukrovke

Púpava stimulujú produkciu inzulínu, takže púpavový čaj môže pomôcť diabetikom. Púpava šťavy alebo čaju pomáha udržiavať hladiny cukru v krvi normálne. Tiež púpavový čaj je prírodný diuretikum.

5. Bojuje s kožnými infekciami

Mlieko v púčikoch púpavy je skvelé pre pokožku. Je veľmi alkalické a poskytuje fungicídne, insekticídne a germicídne vlastnosti. Môžete použiť púpavovú šťavy pre odstránenie podráždenia z kožných ochorení, ako je ekzém, psoriáza a ringworm.

6. Vysoký obsah antioxidantov

Púpava je naplnená antioxidantmi, čo znamená, že pomáha bojovať proti voľným radikálom. Podľa University of Windsor v Kanade bol extrakt koreňových listov účinný v boji proti rôznym druhom rakoviny.

7. Bohaté na vlákninu

Vzhľadom na veľké množstvo vlákniny púpava pomáha tráviacemu traktu rýchlo presunúť jedlo. Diéta s vysokým obsahom vlákniny znižuje obezitu a znižuje riziko cukrovky a srdcových chorôb. Tiež môže znížiť riziko rôznych typov rakoviny a zabraňuje vzniku obličkových kameňov a syndrómu dráždivého čreva.

8. Dobrým zdrojom vitamínu A.

Púpava má schopnosť zlepšiť zrak kvôli vysokému obsahu vitamínu A. Z tohto dôvodu sú púpavy veľké pre zdravé neurologické funkcie a podporujú zdravú pleť. Vitamín A má tiež schopnosť znižovať poškodenie a zápal voľných radikálov.

9. Zabraňuje infekciám močových ciest.

Púpavový čaj pomáha eliminovať infekcie vrátane infekcií močových ciest, ochorení obličiek, porúch močového mechúra a dokonca aj cyst na reprodukčných orgánoch.

10. Slúži ako diuretikum

Pomáha telu eliminovať toxické látky, ako aj bojovať proti bakteriálnym infekciám. Pomáha tiež posilniť imunitný systém, eliminovať problémy s trávením a liečiť pálenie záhy.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi na Facebooku!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*