Chcete mať pleť bez jedinej vyrážky? Tieto 4 potraviny s ňou urobia hotové zázraky!

To, čo pravidelne jete a pijete môže veľmi výrazne ovplyvniť čistotu vašej pleti. Pleťové krémy a iné produkty určené pre starostlivosť o pleť vám môžu dočasne ponúknuť akúsi úľavu, avšak najväčší vplyv majú vaše stravovacie návyky. 

Síce existuje viacero typov pletí, a každá pleť si vyžaduje inú starostlivosť, všeobecne platí, že každej pleti prospievajú hlavne potraviny s obsahom vitamínov, antioxidantov a stopových prvkov. Dôležité sú vitamíny C,B a E, betakarotén, selén, zinok, draslík a omega 3 mastné kyseliny.

Prinášame vám zoznam potravín, ktoré majú najväčší vplyv na zdravie vašej pleti.

Mrkva

Je dobrá nielen pre vaše oči, ale aj pre vašu pokožku. Surová je považovaná za najbohatší zdroj provitamínu A a beta-karoténu. Obsahuje tiež vitamíny B, C, D, E a K a minerály –  vápnik, horčík, železo, fosfor, kremík a síra.

Betakarotén chráni srdce a cievy, pôsobí protizápalovo a spomaľuje starnutie organizmu a pokožky.

Ďalším pozitívnym účinkom mrkvy je, že neutralizuje voľné radikály, vďaka ktorým odvádza toxíny z tela, a tak sa v tele nevytvárajú karcinogény. Obsiahnutý pektín sa stará o trávenie, vyprázdňovanie a upokojuje črevný trakt. Konzumácia surovej mrkvy celkovo znižuje hladinu cholesterolu, mrkvová šťava napomáha v liečbe tuberkulózy, migrény, infekčných ochorení, reume a pri ochoreniach kože.

Článok pokračuje na druhej strane >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*