Domáca FAZUĽAČKA podľa mojej babičky: Rýchla polievka, ktorú mi pripravovala ešte keď som bola malá.

Postup prípravy:

Namočenú fazuľu si opláchnite. Dajte ju variť do osolenej vody a počkajte, kým nezačne mäknúť. Môže to trvať približne 30 minút, záleží aj od toho, ako dlho bola predtým namočená.

Medzitým si očistite a umyte zemiaky a nakrájajte ich na menšie kocky, aby sa rýchlejšie uvarili a zaoblili. Takisto si nakrájajte nadrobno cibuľu, ktorú môžete a nemusíte opiecť do zlatista na inej panvici. Mrkvu, zeler aj petržlen si nakrájajte na menšie kúsky a všetko spolu dajte variť k polomäkkej fazuli. Varte spolu asi 20 minút.

Keď bude fazuľa prevretá a zelenina a mäkká, rozmiešajte si v pohári múku s trochou vody a za stáleho miešania vlejte do polievky. Nezabudnite polievku po primiešaní múky miešať aspoň ďalšiu minútu, aby sa vám v polievke nevytvorili hrudky. Pridajte do polievky soľ a korenie a varte ešte niekoľko minút. Minútu pred koncom varenia prisypte majorán. Ten by sa nikdy nemal prisýpať do jedla skôr, ako na konci, pretože môže zhorknúť a celkom pokaziť chuť jedla.

Ak máte radi údeniny, pridajte do polievky spolu so zeleninou aj kúsok údenej šunky. Polievka bude po nej krásne voňať a pochvaľovať si budú aj chlapi. Prajeme dobrú chuť!

zdroj: sovkusom.ru

Written By
More from Redakcia
Likérové špičky BEZ PEČENIA: Jednoduchý recept, ktorý zvládne každá (ne)gazdinka!
Ingrediencie: maslo čokoláda (na varenie) vaječný koňak detské piškóty 1 dl rumu...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *