Mal 11 rokov a umieral. Urobil niečo, za čo si zaslúžil veľkú poklonu všetkých lekárov.

Smrť je o to horšia, ak má zomrieť dieťa. A práve toto čakalo 11 ročného chlapca, ktorý mal rakovinu mozgu. Choroba, ktorá sa nedala vyliečiť a kvôli ktorej tak len čakal na smrť. Aj keď to bolo hrozné, napriek tomu sa rozhodol urobiť niečo, čo si zaslúži veľký obdiv celého okolia.

Pomoc ľuďom okolo

Pre každého, kto umiera, je to najhoršie obdobie svojho života. A to hlavne preto, že sa bojí a často nedokáže myslieť úplne racionálne. To ale nie je prípad tohto chlapca, ktorý jasne ukázal, že na racionalitu nezabudol a dokázal sa správať správne aj v posledných chvíľach svojho života. Rozhodol sa totiž k tomu, že pomôže ľuďom okolo.

Rozhodol sa darovať orgány

Rakovina mozgu je zákerná choroba, ktorá sa vyliečiť nedá. Zároveň ale postihuje len tento orgán. Ostatné sú úplne v poriadku a tak môžu byť použité na transplantáciu. A práve k tomu, že je daruje, sa tento chlapec rozhodol. A ako povedal, tak aj urobil. Vďaka tomu pomohol mnohým ľuďom, ktorých v podstate zachránil.

Vyslúžil si poklonu lekárov

Tento čin bol natoľko výnimočný, že zaujal aj samotného lekára. A boli to práve oni, ktorí sa rozhodli k tomu, že sa chlapcovi poklonili a tým mu prejavili obrovskú úctu. Dali mu najavo, že urobil niečo, čo by dokázal len málokto.

Príbeh sa rozšíril po celom svete

Poklona lekárov bola zachytená na fotografiu a tak sa príbeh 11 ročného chlapca dostal do celého sveta. Fotografie a príbeh samotný zasiahol veľa ľudí. Tí samozrejme neobdivovali len gesto doktorov, ale hlavne obdivovali to, ako sa chlapec, ktorému bolo len 11 rokov, dokázal zachovať.

Snaha urobiť niečo dobré

Aj keď sám nemal šťastie, jasne ukázal, že má srdce na pravom mieste a aj keď zomieral, chcel jasne pomôcť ľuďom okolo seba. A to čo sľúbil, to následne tiež urobil. Mnohým ľuďom tak ukázal, ako aj malé deti vedia robiť dobré veci a pomáhať. Viac, než niektorí dospelí.

Pokračovanie článku nižšie na druhej strane >

Written By
More from Redakcia
Neuveriteľne chutné syrové fašírky: Keď ich ochutnáte na mäso si ani len nespomeniete!
Už ma nudilo robiť stále fašírky na ten istý spôsob. Raz som...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *