Mám ďaleko po 60-tke, ale moja tvár vyzerá na 40! Nepozná žiadne vrásky, ani ovisnutie, a to vďaka tejto potravine.

Masky na tvár sa dajú pripraviť takmer z akýchkoľvek produktov. Existuje však jedna ingrediencia, ktorá má na pleť zázračný účinok a odborníci v kozmetike jej dali prezývku domáci botox. Jedná sa o škrob. Nielen, že pleť vyrovná, ale zanechá ju aj hladkú!

Pri pravidelnom používaní masiek zo škrobu dostane vaša pleť skutočnú pružnosť. Na rozdiel od botoxu je škrob úplne bezpečný, pretože riziko nežiaducich účinkov je prakticky nulové. A nebojte sa, vaša mimika sa určite nezmení. V nasledujúcom článku vám prezradíme, prečo je maska na báze škrobu prospešná a ako si ich pripraviť.

Ženská pleť je hydratovaná, obohatená o vitamíny a zdravú farbu. Tento fakt pomáha nielen starostlivosti, ale aj prvým známkam starnutia. Čím skôr začnete, tým vyššiu šancu máte na dlhodobejšie zachovanie krásy a mladosti vašej pleti.

Okrem toho, že škrob reguluje tvorbu mazových žliaz, suchá koža sa prestane olupovať a mastná žiariť. Avšak aj pri týchto maskách existujú kontraindikácie. Ak sú na vašej tvári čerstvé rany či zápal, odložte ich aplikáciu radšej na neskôr.

Masku by ste si mali aplikovať 2x týždenne po dobu 1-2 mesiacov, v závislosti od príznakov starnutia na vašej pokožke.

Vyhladzujúca maska s paradajkami

  • 1 paradajka
  • 1 vaječný žĺtok
  • 1 ČL zemiakového škrobu
  • 1/2 ČL olivového oleja

Postup

  1. Odstráňte z paradajky kožu, roztlačte ju na kašu a pridajte k nej zvyšné ingrediencie.
  2. Hotovú zmes naneste rovnomerne na tvár, s výnimkou očného okolia a nechajte pôsobiť 15 minút. Zmyte teplou vodou a naneste na pokožku výživný krém.

Pokračovanie článku na druhej strane >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*