Muž mal na krku celých 20 rokov vyrážku. Keď jeho žena zistila, čo tam celú tú dobu mal, skoro omdlela!

Kanaďan, mal v dolnej časti krku vyrážku, ktorá mu tam kvitla až dve desaťročia. Nepociťoval žiadne problémy až do roku 2010, kedy vyrážka zrazu rýchlo zväčšila a zčervenela.Začala mu postupne spôsobovať takú bolesť, že muž nemohol poriadne otočiť hlavu.Síce to znie nepochopiteľne, prečo si tento muž túto vyrážku pestoval dlhých 20 rokov, rozhodol sa nakoniec so svojim trápením skoncovať.Muž si vyrážku vytlačil, pričom požiadal svoju manželku aby to všetko natočila na video, ktoré si môžete pozrieť na konci článku. Upozorňujeme, že video je len pre silné povahy. Video zachytáva nechutný moment, keď z vyrážky vyteká číra tekutina s krvou a nakoniec biely hnis.

Prečo je pokožka keď máme vyrážku červená a zapálená?

V prvom rade vyrážku prepichne spínacím špendlíkom a potom si ju pomaly a postupne vytlačí prstami. Hnis, vytekajúci z bielej hlavičky, je tvorený z oleja, mŕtvych buniek a baktérií. Biela hlavička vzniká práve vtedy, keď sa póry kože upchajú olejom a odumretými kožnými bunkami.

Baktérie, žijúce v póroch, sa živia olejovitými sekrétmi, postupne rastú a stimulujú telo k odoslaniu imunitných buniek. To je dôvod, prečo je oblasť  v okolí vyrážky červená a zapálená, keďže sa imunitný systém pokúša zabiť baktérie a liečiť tkanivá.

Keďže mal vyrážku na krku 20 rokov, jeden deň mu ani zďaleka nestačil k tomu, aby sa jej nadobro zbavil! Po dobu takmer jedného týždňa si vyrážku postupne a pomaly vytláčal. Zakaždým z nej vyšiel hnis. Aj keď stále nie je úplne vonku, teraz je na jeho krku sotva viditeľná…

Pokračovanie článku na druhej stránke >

 

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*