Najstarší muž na svete sa dožil 256 rokov a toto je tajomstvo jeho dlhého života!

Najstarší muž na svete sa dožil úctyhodných 256 rokov! To nie je mýtus, že Li Ching Yuen bol najstarší človek na svete! V roku 1930 článok v New York Times ohlásil, že v roku 1827 čínska vláda pozdravila Meet Li Ching Yuena na 150. narodeninách vlády!

Ďalšie dokumenty dokázali, že v roku 1877 vláda opätovne gratulantov pripomenula, pretože v tej dobe oslávil 200 rokov. Novinárka tiež uviedla, že ľudia vo štvrti Li hovorili, že ho už starí rodičia poznali.

Li začal svoju kariéru vo veku desiatich rokov. V tej dobe zhromaždil niekoľko rôznych bylín v horách, ktoré boli považované za elixíry dlhého života. Lingzhi jedáva goji bobule a ženšen. V roku 1749, vo veku 71 rokov, nastúpil do čínskej armády ako inštruktor bojových umení. Li bol populárny muž. Počas svojich 256 rokov sa oženil 23-krát a mal viac ako 200 detí.

Li na svojom lôžku postele povedal:

„Urobil som všetko, čo som potreboval urobiť v tomto svete.“

Pýtali sa, aké je tajomstvo dlhého života, a on povedal: ,,Mlčať srdcom, sedieť ako korytnačka, chodiť svižne ako holub a spať ako pes.“ Tvrdil, že je tajomstvom jeho dlhého života, techniky dýchania a vnútorného pokoja. Samozrejme, zdravé jedlo tiež prispelo k jeho dlhému životu, ale hovoria, že jeho vnútorný pokoj je skutočným tajomstvom.

Prečo je ťažké tomu veriť?

V západnom svete je priemerná dĺžka života 70-85 rokov. Ak niekto žije až do veku 100 rokov, je už výnimočný. Preto, keď budeme počuť, že niekto žije viac ako 200 rokov, je to veľmi podozrivé. Musíme však pochopiť, že sú to ľudia, ktorí celý svoj život trávia svoje dni úplne inak ako tí, ktorí žijú v západnom svete. Nepracujú od 9 do 17, nemusia sa vysporiadať s dlhmi, dýchať znečistený mestský vzduch.

Nejedia rafinované cukry, múku a potraviny, ktoré neobsahujú tučné potraviny alebo geneticky modifikované potraviny. Nefajčia ani nepijú alkohol a nepoužívajú antibiotiká. Jedia zdravo, každý deň jedia bylinky a korenie. Trávia svoj voľný čas v prírode, v dobrom ovzduší, kde vykonávajú dýchacie cvičenia a meditujú. Relaxujú sa, spia dobre. V našom uponáhľanom svete sa môžeme uvoľniť počas našich prázdnin. Ale každý deň žijú akoby sme my urobili počas dovolenky.

Nepochybujem o tom, že sme všetci schopní dosiahnuť samostatne sto rokov veku života i viac, ak budeme venovať pozornosť fyzickému, duševnému a duchovnému zdraviu.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*