Najstarší muž na svete sa dožil 256 rokov a toto je tajomstvo jeho dlhého života!

Najstarší muž na svete sa dožil úctyhodných 256 rokov! To nie je mýtus, že Li Ching Yuen bol najstarší človek na svete! V roku 1930 článok v New York Times ohlásil, že v roku 1827 čínska vláda pozdravila Meet Li Ching Yuena na 150. narodeninách vlády!

Ďalšie dokumenty dokázali, že v roku 1877 vláda opätovne gratulantov pripomenula, pretože v tej dobe oslávil 200 rokov. Novinárka tiež uviedla, že ľudia vo štvrti Li hovorili, že ho už starí rodičia poznali.

Li začal svoju kariéru vo veku desiatich rokov. V tej dobe zhromaždil niekoľko rôznych bylín v horách, ktoré boli považované za elixíry dlhého života. Lingzhi jedáva goji bobule a ženšen. V roku 1749, vo veku 71 rokov, nastúpil do čínskej armády ako inštruktor bojových umení. Li bol populárny muž. Počas svojich 256 rokov sa oženil 23-krát a mal viac ako 200 detí.

Li na svojom lôžku postele povedal:

„Urobil som všetko, čo som potreboval urobiť v tomto svete.“

Pýtali sa, aké je tajomstvo dlhého života, a on povedal: ,,Mlčať srdcom, sedieť ako korytnačka, chodiť svižne ako holub a spať ako pes.“ Tvrdil, že je tajomstvom jeho dlhého života, techniky dýchania a vnútorného pokoja. Samozrejme, zdravé jedlo tiež prispelo k jeho dlhému životu, ale hovoria, že jeho vnútorný pokoj je skutočným tajomstvom.

Pokračovanie článku na druhej strane >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*