Potenie: Mýty a realita! Ak sa veľmi potíte, toto by ste mali vedieť!

  • Ak sa niekto potí, znamená to, že má aj neznesiteľný telesný zápach?
  • Ak sa nepotíte, znamená to, že sa vaše telo nemôže zbaviť toxínov? S potením sa spája mnoho presvedčení a mylných predstáv, preto sa pozrime, čo by sme o ňom mali vedieť!
  • Musíme schudnúť, aby sme sa vyhli poteniu?

Žiaľ, táto skutočnosť nie je pravdivá. Potenie počas cvičenia je vyvolané prácou svalov. Telo uvoľňuje toľko energie, že sa zahrieva a my sa začneme potiť. Aby sa zabránilo prehriatiu, telo sa ochladí a začne sa potiť. Ak schudneme, nebudeme sa počas cvičenia alebo fyzickej námahy oveľa menej potiť.

Zapácha potenie vždy nepríjemne?

Pot je tvorený najmä soľou a vodou, preto je bez zápachu. Keď sa v pote rozmnožia baktérie, začne nepríjemne zapáchať. Dezodoranty neznižujú potenie, ale zastavujú množenie baktérií, čím eliminujú nepríjemný zápach.

Ak pijeme príliš veľa, potíme sa viac?

Nie je to pravda. Telo dokáže prijať len 0,8 litra tekutín za hodinu. Ak vypijeme príliš veľa vody, vylučuje sa spolu s cennými minerálmi vo forme moču.

Potia sa ľudia, ktorí viac cvičia?

To nemusí byť nevyhnutne pravda. Cvičenie nielenže zvyšuje svalovú hmotu a vytrvalosť, ale stimuluje aj ochladzovací mechanizmus tela, potenie. Každý športovec sa potí inak v závislosti od námahy, typu postavy a telesného typu. Potenie nemá nič spoločné s počtom spálených kalórií.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*