Táto bežná ingrediencia z kuchyne, dokáže pomôcť aj v oblasti zdravia!

Keď si predstavíte horčicu, väčšina ľudí si ju okamžite spojí s grilovaním a klobásou. Ukazuje sa, že s ňou môžete urobiť oveľa viac a to nielen v kulinárskej sfére. Budete prekvapení, na čo to môže byť použité. Stojí to za to použiť! To, čo sa nám zdá absurdné, dokonale vyrieši určité problémy s ktorými dlhodobo bojujeme. Zvedavý?

Pocit svalovej relaxácie

Dostávate často kŕče alebo vás bolí svaly? Horčica môže váš problém vyriešiť. Pokiaľ postihuje veľké svalové skupiny, ako je chrbát alebo nohy, musíte mať vaňu, aby ste v nej mohli distribuovať produkt. Dve polievkové lyžice horčice zmiešajte s dvoma lyžicami epsomskej soli a pridajte do kúpeľa. Pokiaľ sú zasiahnuté menšie miesta, môžete si vyrobiť niečo ako liek proti bolesti. Zmiešajte horčicu s trochou múky. Musí sa vytvoriť krémová konzistencia. Nasaďte si na problémovú oblasť, zabaľte ju obväzom a po 20-30 minútach by ste mali cítiť úľavu. Je dobré mať pri cestách po ruke horčicu. Akonáhle ucítite, že vás chytá kŕč, rýchlo si prepáčte nohu a uvidíte, že bolesť rýchlo prejde.

Koža

Horčica je dobrou prísadou do tvárových masiek. Vitamín E, antioxidanty a protizápalové látky v ňom obsiahnuté stimulujú pokožku. Naneste tenkú vrstvu na tvár a nechajte 15 minút pôsobiť. Opláchnite teplou vodou. Pravidelným používaním si rýchlo všimnete zlepšenie.

Bolesť krku

Ak chcete zmierniť bolesť v krku, vyskúšajte tento recept. Lyžicu horčičných semienok zmiešajte s polovicou citróna, lyžicou soli, lyžicou medu a varte v 300 ml vody. Nechajte kvapalinu vychladnúť. Pite 2-3krát denne. Pokiaľ po troch dňoch neprejde, odporúča sa návšteva lekára, aby sa vylúčili ďalšie choroby.

Drobné popáleniny kože

Pokiaľ sa napríklad pri varení spálite, okamžite ošetrite pokožku studenou vodou a potom oblasť potrite horčicou, ktorá zmierňuje bolesť. Allylizotiokyanát stimuluje hojenie rán a znižuje poškodenie kože.

Ak je pre Vás tento článok užitočný, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi. Ďakujeme.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*