Tento recept má 6000 rokov, a vďaka nemu odstránite všetok tuk v tele

Starovekí Gréci a civilizácie Stredného východu. Pred 6000 rokmi si na raňajky dali pochúťku ktorú nazvali pastel. Inými slovami sa volajú aj grécke raňajky.Toto jedlo je spomenuté v Homérovej hre Illade pod menom Itrion. Tento pokrm sa podával vojakom pred bitkou a naplnil ich energiou a silou pred ďalším bojom. Je to ten najlepší pokrm, aký kedy ochutnáte, skúste , a navyše má liečivé účinky.

V starovekých egyptských záznamoch, tam ho používali väčšinou ženy na stimulovanie hormonálnych žliaz. Sám Herodotos, nazval pastel chutným pokrmom so zdravými účinkami. No nebudeme to ďalej rozvádzať. Poďme k veci.

Pastel je kombinácia sezamových semiačok a medu.
Med a sezamové semiačky sú dobrými pomocníkmi proti depresiám,skleróze multiplex a vysokému krvnému tlaku.
Obsahuje všetky potrebné zložky ako: vláknina,zinok, horčík,vápnik a mnohé vitamíny, hlavne skupina vitamínov B a takmer všetky prvky, ktoré potrebujete k zdraviu organizmu.
Pastel reguluje pulz srdca, vysoký krvný tlak a zlepšuje cirkuláciu.

Čo potrebujete?

300 gramov medu

300 gramov pasty Tahini (čistý mletý sezam)
alebo
surové lúpané sezamové semiačka

olej (sezamový slnečnicový , olivový)

Postup

Na prípravu domácej pasty potrebujete najprv opražiť semiačka bez akéhokoľvek tuku. Doba praženia by mala byť 5-10 minút. Pozor,aby ste ich nepripiekli. Pripravte si olej. Obe zložky receptu zmiešajte v miske s olejom. Spracujte, kým nedostanete pastu so žiadnou hustotou pasty. Počas miešania môžete pridať pomleté orechy, mandle, lieskové oriešky obzvláštniť podľa vlastnej fantázie. Ešte stále to miešajte, nesmiete ju spiecť, inak všetky zložky ktoré obsahuje stratíte. Vytvorte guličky a obaľte celými sezamovými semiačkami. Denne odporúčame 2-3 guličky.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*