10 potravín, ktoré spaľujú tuk na počkanie! Stačí ich zaradiť do jedálnička, a oni si už urobia svoju robotu…

Snom každej ženy je dokonale štíhla postava. No nejde iba o ženy, ale aj mnohým mužom záleží na tom, aby brucho nenapínalo gombíky na košeli a aby si nemuseli kupovať oblečenie čoraz väčšej veľkosti. Jedno však majú muži aj ženy spoločné. Všetci by sme boli radi, keby sa to dalo dosiahnuť bez veľkej námahy. Väčšina ľudí totiž radšej ochutnáva rôzne dobroty, ako cvičí. Čo tak teda zážitok z jedla spojiť s chudnutím? Nie je to nič nemožné!

10 potravín, ktoré vám pomôžu schudnúť

Športovanie a cvičenie má síce svoj význam, no vyskúšať môžete aj účinné spaľovače tukov. Nemusíte sa trápiť žiadnymi diétami. Tieto potraviny sa postarajú o to, aby ste sa dobre najedli a pritom budú doslova pohlcovať tuky. Od vysnívanej váhy a konfekčnej veľkosti vás teda delí iba krok.

1. Kyslá kapusta

Kapusta je vitamínová bomba, čím pomáha nielen pri budovaní imunity, ale aj pri chudnutí má veľký význam! Je zdravá a pritom dokáže telo zasýtiť na dlhší čas vďaka vysokému obsahu vlákniny. Podporuje metabolizmus a vďaka obsahu antioxidantov podnecuje odstraňovanie toxínov z organizmu. Zároveň však funguje ako šikovný spaľovač tukov a dopomôže vám k štíhlemu brušku. Odporúča sa ku pridávať k mastnému mäsu, pretože neutralizuje tuky, a je hotovým požieračom tukov. Dokáže tiež zabraňovať aj nebezpečnému ukladaniu tukov okolo vnútorných orgánov. Okrem kapusty však existujú ešte mnohé ďalšie potraviny, ktoré sú pre tých, ktorí sa snažia schudnúť, hotovým zázrakom!

2. Vajcia

Varené vajíčko alebo volské oko zaženie hlad, a pritom nespôsobuje nárast telesnej hmotnosti a obsahuje vitamíny, minerály a najmä bielkoviny. Zároveň obsahujú užitočné látky, ktoré podporujú odbúravanie tukov. Ak sa snažíte schudnúť, je tiež dobré dať si ich v kombinácii so špenátom a olivovým olejom.
Vajcia podporujú odbúravanie tukov a pokiaľ ich nekonzumujete príliš často, nezhoršia vám ani hladinu cholesterolu v tele.

3. Škorica

Ani milovníci sladkého nemusia zúfať. Pri chudnutí pomáha aj voňavá škorica, ktorá sa pridáva najmä do sladkých jedál. Má schopnosť štiepiť tuky a cukry a podporuje trávenie, čím sa podieľa na chudnutí. Môžete ju vyskúšať pridať do bieleho jogurtu, tvarohu alebo do mlieka. Odporúča sa aj v kombinácii s ovocím.

Pokračovanie článku na druhej strane >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*