10 prírodných diuretických rastlín, ktoré odstraňujú opuchy nôh!

Zadržiavanie vody je spojené s nerovnováhou elektrolytov. Voda sa môže hromadiť v celom tele na špecifických miestach v tkanivách, ako sú ruky, nohy, členky.

Tento stav môže byť sprievodným príznakom hormonálnych porúch, srdcového zlyhania, ochorenia obličiek a dysfunkcie lymfatického systému.

Ak sa vám v tele hromadí tekutina, mali by ste sa poradiť s lekárom, nájsť príčinu a začať adekvátnu liečbu. Mimoriadne dôležitý je pravidelný pohyb, treba obmedziť konzumáciu soli a používať špeciálne masáže a kompresívne obväzy.

Našťastie existujú aj rastliny, ktoré pomáhajú v terapii. Pozrime sa na zoznam 10 z nich!

#1 Púpava
Vynikajúci zdroj draslíka, ktorý podporuje uvoľňovanie prebytočnej tekutiny z tela. Môžete ho použiť ako čaj alebo ako doplnok stravy s obsahom jeho koncentrovaného extraktu.

#2 Petržlen

Má vynikajúce diuretické vlastnosti a zvyšuje frekvenciu močenia. Použite ho ako čaj. Veľmi chutné a zdravé!

#3 Špargľa
Obsahuje asparagín a ďalšie aminokyseliny. Vďaka tomu pomáha liečiť zadržiavanie vody spojené s menštruáciou a reumatizmom. Snažte sa jej skonzumovať čo najviac.

# 4 Semená rasce
Zvyčajne sa používa na liečbu tráviacich problémov a opuchov. Môžete ho konzumovať aj ako korenie a/alebo čaj.

#5 Poľný chren
Môže sa konzumovať ako doplnok stravy alebo ako čaj. Praslička roľná má minimálne taký diuretický účinok ako komerčne dostupné diuretické prípravky.

#6 Čierny a zelený čaj
Čierny aj zelený čaj majú silné diuretické vlastnosti. Jedzte bez ochutenia.

#7 Uhorka
Je to nielen chutná a zdravá zelenina, ale aj skutočný záchranca v prípade opuchov. Je výborným zdrojom draslíka, ktorý pomáha zbaviť sa prebytočnej vody.

#8 Bambusový výhonok
Rastlinná časť bohatá na draslík, ktorá pri pravidelnej konzumácii pomáha zbaviť sa prebytočnej vody nahromadenej v tele.

#9 Zeler

Rastlina bohatá na vlákninu a draslík, s vysokým obsahom vody. Vďaka prírodným diuretickým zložkám sa s ním dá ľahko liečiť zadržiavanie vody.

#10 Banán
Je dokonalým zdrojom draslíka a vitamínu B6. Môže znížiť edém a hladiny sodíka a zvýšiť množstvo moču.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*