10 varovných signálov poškodenia pečene, ktoré by ste nikdy nemali ignorovať!

Na toto by ste si  mali dávať pozor a neignorovať to!

1. Opuch žalúdka

Jeden z tých príznakov, ktoré naznačujú poškodenie pečene. Aj keď, treba si poriadne uvedomiť miesto, kde napučiava. To, čo hľadáte, je ľavá horná časť, hneď za hrudným košom. Ak táto časť opuchne, môžete si byť istí poškodením pečene.

2. Bolesť žalúdka

Opuch je sprevádzaný bolesťou žalúdka. Vyskytuje sa tesne pod opuchom a deje sa v intervaloch. Ak sa to dostane za hranicu utrpenia a máte pocit, že vám už praskne žalúdok, okamžite choďte k odborníkovi.

3. Vyčerpanie

Ďalší jednoznačný indikátor poškodenia pečene. Stáva sa to preto, že vaša pečeň nemôže spracovať všetky toxíny a telo musí pracovať viac. To vedie k vyčerpaniu.

4. Rany

Množstvo bielkovín v tele začne klesať a pečeň začne šumieť. To vedie k tomu, že krv nemôže zhustnúť, čo vedie k ďalším ranám, ktoré sa odmietajú hojiť. Existuje tiež priama súvislosť medzi ľuďmi s problémami pečene a problémami s krvou. Ľudia s problémami pečene majú nižší počet krvných doštičiek, čo im neumožňuje zrážať sa.

5. Nevoľnosť

Toto je ďalší ukazovateľ. Ľudia cítia nevoľnosť, keď ich pečeň odmieta pracovať a táto choroba trvá dlho. Niekedy je toho príliš veľa a môže to byť aj smrteľné. V tejto chvíli je potrebná rýchla návšteva lekára, ktorý by vám pomohol sa s tým vysporiadať.

6. Zdvíha sa vám žalúdok

To môže prísť dvoma rôznymi spôsobmi. Jeden je suchý, to znamená, že sa vám zviera žalúdok a grgáte, pretože vaša pečeň nie je schopná udržať likvidáciu toxínov. Druhým je vracanie predchádzajúceho jedla, pretože vaša pečeň teraz nemôže stráviť jedlo.

7. Uvoľnené črevá

Činnosti súvisiace s črevami sa úplne zničia, keď pečeň prestane fungovať.

8. Problémy s hladom

Nie je to len fyzický, ale aj psychický problém. Keď má človek problémy s pečeňou, jeho mozog má tendenciu signalizovať zvyšku tráviaceho systému, aby neprijímal viac potravy, pretože by to viedlo k zvracaniu. Aj keď by ste mohli mať vlčí hlad!

9. Žltačka

Aj keď sa môže zdať, že sa vyskytuje prevažne u detí, žltačka sa môže vyskytnúť aj u dospelých. Keď pečeň prestane fungovať, uložené toxíny sa odmietajú zničiť a premieňajú sa na žlč. Táto žlč potom vedie k zožltnutiu očí a moču, zatiaľ čo stolica sa stáva svetlou. Postihnutý človek by mal okamžite začať liečbu.

10. Psychologické problémy

Psychologické dôsledky na problémy s pečeňou môžu viesť až k strate koncentrácie a sústredenia. V niektorých prípadoch môže viesť aj k Alzheimerovej chorobe.

Nezanedbávajte tieto príznaky a starajte sa o svoje zdravie.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*