2 jednoduché recepty, ktoré sa dajú použiť na normalizáciu funkcie štítnej žľazy!

Hormóny produkované štítnou žľazou regulujú fungovanie mnohých orgánov, ale zodpovedajú aj za správne fungovanie organizmu. Fungovanie štítnej žľazy ovplyvňuje telesnú teplotu, stav pokožky a vlasov, metabolizmus, činnosť srdca, ale aj nervovej sústavy.

Nasledujúce prírodné metódy vám môžu pomôcť, ak bojujete s hypotyreózou.

1. Pohánková zmes aplikovaná vnútorne

Zmiešajte lyžicu pohánkovej múky s 1 lyžicou arašidovej múky a pridajte 3-4 lyžice medu. Vložte zmes do keramickej nádoby a uložte na chladné miesto. (tu sa treba poradiť s lekárom, v príprade alergii na niektorú zložku neaplikovať)

Určte si jeden deň v týždni, kedy nekonzumujete nič iné ako túto zmes. Jesť môžete kedykoľvek, neexistujú žiadne obmedzenia, len musíte dbať na to, aby ste v ten deň vypili aspoň 2 litre vody. Opakujte túto kúru raz týždenne počas štyroch mesiacov.

2. Šťava z dubovej kôry aplikovaná zvonka

Kúpte si sušenú dubovú kôru v bylinkárstve, potom z nej dajte 3 polievkové lyžice do 1-litrovej nádoby a zalejte horúcou vodou. Vzduchotesne uzavrite, zabaľte do hrubej prikrývky a nechajte cez noc.

Ďalšiu noc namočte uterák do šťavy z dubovej kôry a potierajte si ňou štítnu žľazu. Prehoďte cez ňu hrubú šatku a nechajte pôsobiť cez noc. Opakujte postup, kým príznaky nezmiznú.

Ak vás článok zaujal, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*