3 dni jedla toto jedlo. Čo sa stalo potom, ju ohromilo!

Všetci z nás poznajú dôležitosť udržovania si zdravej váhy. Preto sa ju väčšina ľudí snaží držať pod kontrolou. Niekedy však tento cieľ nie je ľahké dosiahnuť.

Aj keď zo svojej stravy vylúčime nezdravé potraviny a začneme cvičiť, nadbytočné kilá nemusia ísť nutne dole. Jednou z hlavných príčin môže byť nefunkčný tráviaci systém.

Problémy s trávením a priberaním

Problémy s trávením, ako je napríklad nepravidelná alebo vzácna stolica, zlé trávenie, nadúvanie či zápcha sú hlavnými vinníkmi na priberanie. Je to preto, lebo umožňujú zlým tukom a toxínom akumulovať sa v tele.

Frekvencia vyprázdňovania stolice by mala byť aspoň raz denne, ideálne až 2 krát denne. Dôvodom pre menej častú stolicu môže byť užívanie niektorých liekov, dehydratácia, málo vlákniny alebo zlá črevná mikroflóra.

Zápcha je stav, kedy má telo problémy s vyprázdňovaním čriev a tiež, pokiaľ je stolica príliš tuhá. Podobne ako v predchádzajúcom prípade, príčinou sú niektoré lieky, nedostatok tekutín, vlákniny, odkladanie návštevy toalety alebo ochorení čriev ako je Crohnova choroba alebo ulcerózna kolitída.

Na druhú stranu, zlé trávenie, tiež nazývané dyspepsia, je stav, keď ľudia pociťujú bolesti a nepohodlie v žalúdku v dôsledku nedostatočného strávenia prijatej potravy.

To je obvykle spôsobované žalúdočným refluxom, niektorými liekmi, žalúdočnými vredmi, abnormalitami slinivky alebo žlčníka, prípadne inými príčinami.

Recept na detoxikáciu a revitalizáciu tráviaceho systému

Udržiavanie vášho tráviaceho traktu v dobrej kondícii dokáže výrazne prispieť k chudnutiu. Práve na tento účel vám dnes ponúkneme jeden extra účinný recept.

Ide o šalát, ktorý dokáže vyčistiť váš tráviaci systém, odplaviť toxíny z tela, dodať vám viac vlákniny a vyrovnať pH hladinu v tele.

Jedzte tento šalát 3 dni za sebou na večeru a výsledkom budete skutočne veľmi milo prekvapení!

Ingrediencie:

  • kapusta
  • červená repa (červená repa)
  • mrkva
  • citrónová šťava
  • rastlinný olej (najlepšie olivový, avokádový alebo ľanový
  • nejaké ochucovadlo (voliteľné)

Príprava:

Spôsob prípravy je veľmi jednoduchý.

1) Vezmite 3 diely kapusty, 1 diel červenej repy a 1 diel mrkvy a nakrájajte ich na menšie kúsky ako sú kocky alebo plátky – podľa vášho výberu.

2) Mrkva a kapusta sú surové, červená repa môže byť aj varená.

3) Potom do toho pridajte nejaké bylinky alebo korenie na dochutenie a celé to dobre zamiešajte.

4) Na koniec pridajte rastlinný olej a trochu čerstvej citrónovej šťavy.

Hotovo – váš šalát na detoxikáciu a regeneráciu tráviaceho systému je pripravený na konzumáciu!

Používanie:

Ako už bolo spomenuté v úvode, zjedzte uvedený šalát na večeru, 3 dni po sebe a výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Tento šalát vám dodá množstvo vitamínov, minerálov, vlákniny, pektínu a ďalších prospešných látok pre váš tráviaci systém aj celé telo.

Je pre Vás tento článok užitočný? Zdieľajte ho potom aj so svojími známymi na Facebooku :).

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*