3 PRÍRODNÉ SPÔSOBY LIEČBY DNY: Zbavte telo kyseliny močovej!

Dna je signálom, že niečo v tele nefunguje správne. Nahromadenie kyseliny močovej môže spôsobiť bolesti kĺbov a dokonca dnu. Tu je niekoľko tipov na odstránenie kyseliny močovej z tela.

Dna je zápalová forma artritídy, ktorá nadobúda paroxysmálnu formu vo forme začervenania, opuchu kĺbov a bolesti. Niekedy je dokonca pohyb veľmi bolestivý, cítiť stuhnutosť a opuch tela.

Častou príčinou dny je nadbytok kyseliny močovej v tele.

Keď obličky nerobia dobre svoju prácu a nedokážu odstrániť všetku kyselinu močovú z tela, kryštalizuje a usadzuje sa v okolí kĺbov. To vedie k začiatku zápalového procesu.

Ako odstrániť kyselinu močovú z tela?

Ľudia, ktorí majú v tele nadbytok kyseliny močovej, musia zmeniť stravu. Jedlo by malo byť založené na čerstvom ovocí a zelenine. Morské plody, mäso, alkohol a spracované cukry vedú k zvýšeniu kyseliny močovej v tele.

Nezabudnite piť čo najviac vody. Je dobré konzumovať prírodné šťavy a tiež bylinkové čaje. Toto sú najúčinnejšie lieky na odstránenie kyseliny močovej z tela:

Soda

Zmiešajte pol lyžičky jedlej sódy a pohár vody. Toto pite raz denne. Ak máte dnu, vypite jednu celú čajovú lyžičku sódy bikarbóny rozpustenú v pohári čerstvej vody.

Limonáda

Limonáda alkalizuje organizmus a pomáha predchádzať mnohým zdravotným problémom vrátane dny. Každé ráno nalačno, pred raňajkami, vypite 200 ml teplej vody zmiešanej so šťavou z polovice citróna.

Jablčný ocot

Jablčný ocot funguje podobne ako limonáda. Pomáha vytvárať zásadité prostredie v tele. Polievkovú lyžicu octu rozrieďte v 200 ml vody a pite dvakrát denne, jeden pohár pred obedom a druhý pred večerou. Potraviny, ktoré odstraňujú prebytočnú kyselinu močovú:

  • Kurkuma
  • Ananás
  • Ľanové semená

Je článok užitočný? Zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*