3 veci, ktoré vám obnovia hormóny a pomôžu konečne schudnúť.

Hormóny sú chemickí poslovia, ktorí stimulujú bunky a koordinujú telesné funkcie. Vaše žľazy produkujú hormóny a uvoľňujú ich do krvného obehu, kde cestujú do rôznych orgánov tela. Existuje mnoho typov hormónov a každý z nich hrá úlohu vo fungovaní vášho tela. Hormóny môžu ovplyvniť vašu váhu, náladu a aktivitu.

Hoci hormóny sú veľmi malé častice, môžu mať veľký vplyv na vaše fyzické a emocionálne blaho. Sami si dokážete vyvážiť hormóny a zlepšiť svoje zdravie. Na druhej strane, hormonálna nerovnováha môže spôsobiť únavu, zármutok a nadváhu.

Veľa vecí môže narušiť rovnováhu vašej hladiny hormónov, vrátane stresu, úzkosti a dokonca aj vašej stravy. Našťastie existujú spôsoby, ako normalizovať hormóny, aby ste schudli a zlepšili svoje zdravie. Tu sú tri príklady.

  1. Nepoužívajte extrémne diéty.

Extrémne diéty môžu byť lákavé, ak chcete rýchlo schudnúť. Bohužiaľ, tento druh stravy môže narobiť viac škody ako osohu. Prudké zníženie kalórií môže spôsobiť, že vaša štítna žľaza produkuje menej hormónov. Keď hladiny hormónov klesajú, váš metabolizmus sa spomaľuje a šetrí energiu.

Aby ste udržali svoje hormóny a metabolizmus stabilné, skombinujte zdravé tuky a bielkoviny s celozrnnými sacharidmi a vlákninou vo vašej strave. Cieľom je takto jesť asi 80 percent vášho denného príjmu. Inokedy si môžete pre zmenu užiť rozumný prehrešok, aby ste uspokojili vaše chuťové poháriky a zvýšili hladinu hormónov štítnej žľazy.

Pokračovanie článku na druhej stránke >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*